Сучасні 3д шпалери в інтер’єрі – особливості, види та актуальні прийоми в оформленні

Інтер'єр

Сучасний ринок оздоблювальних матеріалів включає в себе безліч способів оформлення поверхонь. Однак, як і багато років тому, найбільш поширеним варіантом вважаються шпалери. Вони не втратили своєї актуальності в першу чергу завдяки широкому асортименту – різні відтінки, візерунки і фактури дозволяють створити по-справжньому оригінальний дизайн інтер’єру. Останнім часом на полицях магазинів почали активно з’являтися 3д фотошпалери. Вони привертають до себе увагу і здатні прикрасити собою будь-яке приміщення. Давайте ж поговоримо про особливості такого оздоблювального матеріалу, його види і ідеї оформлення стін.

Особливості 3д шпалер

Ви вирішили зробити ремонт в квартирі і хочете отримати стильний результат, який буде привертати увагу гостей будинку? Що ж, тоді вам варто придивитися до 3 д фотошпалер. Такий оздоблювальний матеріал не зможе залишитися непоміченим – тільки уявіть, що у вас на стінах красуються високі гори, густий ліс або вогні нічного міста. Головне – правильно оформити всі інші частини кімнати і домогтися максимальної гармонії в інтер’єрі.

3d шпалери особливості

Чим же шпалери 3д відрізняються від класичних фотополотен? Справа в тому, що в даній ситуації виробники використовують спеціальну технологію, яка ще по-іншому називається стереоскопічний ефект. Саме завдяки йому вдається досягти ілюзії об’єму зображення. Тобто вам буде здаватися, що картина на стіні дійсно має глибину (наприклад, дорога, що тягнеться в далечінь).

3д шпалери для стін

Таким чином звичайні фотошпалери здатні просто передавати реалістичне зображення. У той час, як 3д формат пішов ще далі і дозволив відтворити фактуру ілюстрації або фотографії.

3д фотошпалери луг

Процес виробництва фотошпалер складається з декількох етапів. В першу чергу вибирається потрібне зображення і задаються його параметри. Далі фотографію або ілюстрацію вводять в спеціальну комп’ютерну програму, де фахівці обробляють файл, надаючи йому реалістичності. Тільки після цього полотно готове до друку – справа за малим – вибрати потрібний матеріал.

Важливо! Уважно поставтеся до оформлення 3д шпалерами невеликих кімнат. Справа в тому, що такі зображення відмінно виглядають на певній відстані. У занадто маленькому приміщенні вони можуть створити ефект захаращення простору.

Сьогодні асортимент 3д шпалер для стін досить великий. Наприклад, ви можете знайти зображення:

 • природи;
 • міських пейзажів;
 • репродукцій живопису;
 • тварин (птахів, комах, диких звірів);
 • імітації інших поверхонь (цегляна кладка або натуральна деревина);
  Фотообои с имитацией камня
  Фотообои с имитацией камня

  3d шпалери з імітацією каменю

 • космічних об’єктів;
 • геометричних візерунків і багато іншого.

3д шпалери спіраль

Переваги 3д шпалер

Чому ж все більше людей вибирають 3d шпалери для оформлення інтер’єру? Ще кілька років тому фотополотна вважалися несмаком. Все тому, що виробники не сильно замислювалися над дизайном оздоблювального матеріалу і штампували однотипні зображення (ліси, водоспади, поля). Однак за останні 5-7 років ситуація докорінно змінилася. Нещодавно створені шпалери 3d зараз знаходяться на піку популярності по безлічі вагомих причин:

 1. Привабливий зовнішній вигляд. Це перше, що відрізняє 3 d шпалери від інших типів оздоблювального матеріалу для стін. Вони дозволяють отримати реалістичну композицію і стають акцентом в будь-якому інтер’єрі. 3d шпалери троянда
 2. Немає обмежень в дизайні. Звичайно, сьогодні ви можете купити фотошпалери 3д в інтернет-магазині з різноманітним дизайном. Але ж це далеко не єдиний спосіб отримати полотно. Ви також можете замовити друк 3д фотошпалер за своїм ескізом. Це може бути красива картинка, сімейна фотографія, ілюстрація тощо. Крім свободи дизайну у вас також є можливість вибрати абсолютно будь-який розмір фотошпалер. Тепер не варто переживати, що зображення буде занадто велике/маленьке для стіни. 3d шпалери місто
 3. Простота в догляді. Самі по собі 3д шпалери виготовляються з різноманітних матеріалів. Однак у них є одна загальна властивість – спеціальний захисний і пиловідштовхуючий шар з вінілу. Завдяки йому ви зможете без проблем мити шпалери вологою ганчіркою, не боячись зіпсувати покриття. Крім того, сьогодні можна знайти полотна на тканинній основі, які можна чистити навіть пилососом.
 4. Візуальне розширення кімнати (яке, втім, діє тільки у великих приміщеннях). Завдяки глибокому зображенню створюється ілюзія продовження кімнати. Ви ніби занурює приміщення в картину, роблячи його частиною малюнка. 3д шпалери париж
 5. Простота поклейки. 3д шпалери не вимагають особливого клею і будь-яких специфічних правил при монтажі.
 6. Тривалий термін експлуатації (деякі окремі види шпалер можуть прослужити більше 20 років).
 7. Відповідність всім вимогам пожежної безпеки.
 8. Зонування простору. При необхідності виділити кілька зон в одній кімнаті часто використовуються перегородки, штори або стелажі. Однак, якщо ви не хочете втрачати простір, можна просто виділити столову зону, розташовану на кухні, оригінальним 3д зображенням. зонування кімнати шпалерами
 9. Екологічність.
 10. Зносостійкість. Той самий захисний вініловий шар, який перешкоджає появі пилу, дозволяє також уникнути різних механічних пошкоджень на поверхні шпалер.

3д шпалери фігури

Недоліки 3д шпалер

Незважаючи на велику кількість позитивних властивостей 3д шпалери мають і певні недоліки:

 1. Обробний матеріал вимагає максимально рівної поверхні. Так, вище ми вже сказали, що процес поклейки 3д шпалер досить простий. Однак на підготовчому етапі вам доведеться трохи помучитися і прибрати зі стіни всі дрібні дефекти (тріщини, відколи, залишки попереднього матеріалу). В іншому випадку реалістичність зображення на стіні сильно постраждає.
 2. Поклеїти 3д шпалери самостійно – не найкраща ідея. У ваших інтересах досягнути максимально рівного нанесення полотна. Інакше зображення «попливе» і точно втратить свій 3д ефект. Тому краще все-таки для таких цілей покликати досвідчених майстрів. 3д шпалери носоріг
 3. Шпалери 3 д тільки почали з’являтися як окремий матеріал для оформлення стін. Тому знайти великий вибір в звичайних магазинах будматеріалів у вас навряд чи вийде. Все-таки краще звернутися в спеціалізовані точки продажу, які в свою чергу співпрацюють з поліграфічними сервісами.
 4. Висока вартість. За оригінальне зображення, нанесене на полотно під замовлення, вам, зрозуміло, доведеться доплатити. Але в такому випадку ви отримаєте не тільки унікальний дизайн 3d фотошпалер, а й ідеальний розмір полотна. Однак і готові шпалери коштують чимало. Як правило, 3д шпалер для стін ціна в Україні буде залежати від:
  • розміру полотна;
  • матеріалу, з якого виготовляються шпалери;
  • типу друку;
  • складності дизайну.

красиві 3д шпалери

Види і характеристики 3д фотошпалер

Сьогодні виробники пропонують безліч моделей 3д шпалер. Фото показують, наскільки точно такий оздоблювальний матеріал може передавати реалістичне зображення. Зважаючи на великий асортименту з’явилася необхідність класифікації фотошпалер. Виходячи з матеріалу, виділяють такі типи 3д полотна:

 1. Паперові 3д шпалери є не тільки найбільш бюджетним, але і екологічним матеріалом. Це дозволяє використовувати їх для обробки спальні або дитячої кімнати.
 2. Флізелінові або вінілові. Такі 3д шпалери для стін ідеально впишуться в приміщення з підвищеною вологістю (наприклад, кухню). Завдяки технології виготовлення поверхня такого полотна не боїться вологи і забруднень.

види 3д шпалер

Що ж стосується зовнішніх особливостей оздоблювального матеріалу, то тут все набагато складніше. На сьогоднішній день прийнято виділяти такі види 3д фотошпалер:

Поодинокі

Найбільш простий варіант фотошпалер 3д. Зовні він характеризується тим, що має чіткі рамки. Тобто, на відміну від деяких інших типів полотна, в даному випадку зображення наноситься не на всю стіну, а на її частину. Такий прийом дозволяє домогтися акцентної плями в кімнаті, виділивши ту чи іншу зону.

одиночні 3д шпалери

Для того, щоб картина виглядала логічною і завершеною, рекомендуємо вам використовувати рамки (дерев’яні, пластикові або металеві) або колірні кордони, позначивши таким чином контур зображення. Поодинокі фотошпалери 3д грають більше декоративну роль і служать ніби віконцем в інший світ.

Рулонні

По-іншому такі 3д шпалери ще називаються стандартними. Все тому, що зовні вони нагадують ті самі шпалери, до яких ми так звикли – рулони, на яких розміщена тільки частина зображення. В процесі установки смуга за смугою ви отримаєте повну картину. Звичайно, не варто очікувати від такого типу полотен репродукції картин або красивих пейзажів. Як правило, 3д ефект на них досягається за допомогою геометричних або етнічних візерунків.

рулонні 3д шпалери

Важливою перевагою такого типу 3д шпалер є те, що вони не вимагають підгонки по довжині і ширині полотна. Здійснити поклейку рулонів ви зможете самостійно, навіть не маючи такого досвіду. Головне – уважно стежити за тим, щоб візерунок одного рулону продовжувався на наступному.

Рулонними полотнами можна оформити як окрему стіну, так і частину поверхні, створюючи таким чином стильний акцент в кімнаті. Правильно підібраний геометричний візерунок може візуально розширити невеликий простір або візуально витягнути стіни з низькою стелею.

Панорамні

Панорамні 3д фотошпалери – це окремий вид дизайнерського мистецтва. Вони є незаперечним лідером серед інших видів 3д полотен. І це не просто так. Такий оздоблювальний матеріал розміщується по всій поверхні стіни, дозволяючи домогтися максимально реалістичного зображення.

панорамні 3д шпалери

Деякі інтер’єри припускають обклеювання всіх поверхонь панорамними 3д шпалерами для стін. Виглядає таке оформлення стильно і незвично. Головне – вибирати більш нейтральне зображення, яке не сильно навантажує очі (наприклад, остерігайтеся дрібних геометричних візерунків або яскравих відтінків).

3д шпалери панорамні

Серед переваг панорамного полотна не можна не сказати про такий його недолік, як складність установки. Непрофесіоналам краще навіть не братися за справу. Адже малюнок потрібно поклеїти таким чином, щоб він ліг на стіну рівно і не мав ніяких «бульбашок» повітря між шпалерами і стіною. В іншому випадку 3д ефект від шпалер може зіпсуватися. Тому, вибираючи цей матеріал, будьте готові до додаткових витрат у вигляді оплати роботи майстра. Однак готовий результат перевершить всі ваші очікування. Тільки подивіться на панорамні 3д шпалери фото:

панорамні 3д фотошпалери море 3д шпалери літак 3д шпалери дерева 3д шпалери ліс

Найчастіше панорамні 3д шпалери ілюструють природу або міський пейзаж. Завдяки розміщенню полотна по всій поверхні стіни вам вдасться буквально розширити межі приміщення і візуально збільшити кімнату.

3d фото шпалери осінь

Флуоресцентні

Такі 3д фотошпалери в денний час мало чим відрізняються від попереднього варіанту. Вся їхня краса проявляється з настанням ночі. Справа в тому, що на основу полотна в процесі виготовлення наносять спеціальний розчин на основі фосфору. Як тільки в кімнаті стає темно, фосфор починає підсвічувати окремі елементи на 3д фотошпалерах. Він може проявляти тільки частину зображення або повністю дублювати малюнок.

Флуоресцентні 3d шпалери
Флуоресцентні шпалери, підсвічують частину зображення на стіні

Важливо! Деякі люди думають, що нанесення спеціального розчину може справити негативний вплив на їх здоров’я. Однак це зовсім не так. Флуоресцентні шпалери є абсолютно безпечними.

фосфор 3д шпалери

Звичайно, фосфор, що світиться, вже не матиме 3д ефекту. Реалістичність зображення буде помітна тільки в освітленій кімнаті. Вночі ж такі шпалери більше виглядають як елемент декору. Вони створюють неповторну атмосферу і допомагають очам розслабитися.

Порада: Використовуйте флуоресцентні 3д шпалери в дитячій кімнаті. Такий прийом дозволить вашій дитині не боятися темряви. Тепер можна забути про нічники, що працюють від мережі або від батарейок – малюнок на стіні послужить ненав’язливим додатковим джерелом світла і допоможе дітям швидко заснути. Тільки врахуйте, що, якщо нічник можна відключити від мережі, позбутися від підсвічування на 3д шпалерах неможливо. В такому випадку вам доведеться міняти оформлення стін.

3д шпалери з підсвіткою

Не всі зображення припускають використання фосфору. Погодьтеся, що ліс або пляж, що світяться, будуть виглядати як мінімум нелогічно. Куди більш привабливо буде виглядати підсвічування на ілюстрації космосу, нічних міст або океанських глибин.

Світлодіодні

Найбільш інноваційний вид 3д шпалер – світлодіодні полотна. По суті, назвати їх шпалерами буде не зовсім вірно. Справа в тому, що така обробка стін складається з величезної кількості маленьких світлодіодних ламп, вбудованих в одну загальну систему.

3d шпалери світодіодні

Часто до таких 3д шпалер в комплекті йде спеціальний пульт. З його допомогою ви зможете:

 1. Регулювати яскравість освітлення.
 2. Включати і вимикати підсвічування.
 3. Змінювати відтінок зображення.
 4. Повністю змінювати картину (за умови, що це було задумано виробником).

Сяючі 3д шпалери купити в Україні досить складно. Подібна технологія тільки почала поширюватися, тому асортимент не відрізняється великим вибором.

Такі 3д шпалери в інтер’єрі виконують не тільки функцію обробки стіни. Вони також стають додатковим джерелом світла в кімнаті. Вони набагато краще справляються з роллю нічника, тому більш доречно виглядають в дитячих кімнатах. Адже, на відміну від флуоресцентних моделей, такі полотна легко відключити від мережі.

світодіодні 3д шпалери

Однак світлодіодні 3д шпалери мають також кілька недоліків:

 1. Висока вартість матеріалу. Це не дивно, адже під терміном «шпалери» в даному випадку ховається ціла система, що складається з ламп і чіпа.
 2. Складність установки. Справитися з монтажем світлодіодних 3д фотошпалер зможуть виключно професіонали.

Види друку 3д шпалер

Важливим фактором якості 3д фотошпалер є спосіб друку оздоблювального матеріалу. Сучасні виробники намагаються використовувати якісні матеріали. І це стосується не тільки основи для шпалер, але і фарбувальних матеріалів. Всі зображення наносяться на полотно за допомогою декількох видів чорнил:

 1. Фарби, які проявляються під дією ультрафіолету. Такий спосіб друку є найбільш поширеним. Все тому, що з його допомогою виробникам вдається домогтися насиченою картинки і чітких контурів зображень. Крім того, такі 3д шпалери характеризуються тривалим (понад 10 років) терміном експлуатації. друк 3д шпалер фарбами
 2. Екосольвентні. Технологія виробництва такої фарби трохи складніша. Чорнило складаються з розчинника і фарбувального пігменту. Серед переваг матеріалу можна виділити довговічність (понад 20 років) і можливість відтворити зображення будь-якого розміру. Однак у екосольвентних чорнил є і недоліки. По-перше, вони мають досить специфічний запах, який може вивітрюватися довгий час. А по-друге, на виготовлення шпалер піде більше часу – фарба сохне досить довго.
 3. Латексні. Виготовляються з екологічних матеріалів і здатні висохнути за кілька годин. Головним недоліком є ​​погана чіткість отриманого зображення. Крім того, технологія виготовлення таких 3д шпалер передбачає використання високої температури. Тому латексна фарба може використовуватися виключно на термостійкій основі. Латексна друк 3д шпалер

Ідеї ​​для інтер’єру з 3d шпалерами

Головною особливістю 3д шпалер є їх універсальність. Залежно від обраного зображення такі полотна зможуть вписатися в будь-яке інтер’єрне рішення. За цю властивість відповідає різноманітність матеріалів, яка дозволяє встановлювати фотошпалери не тільки в спальні або у вітальні, але і навіть на кухні або у ванній кімнаті. Давайте розглянемо стильні і оригінальні ідеї оформлення кожної окремої кімнати за допомогою 3 д шпалер.

3д шпалери в інтер'єрі 3d фотошпалери в інтер'єрі

Кухня

Почнемо з найскладнішого. А саме – з кімнати з підвищеною вологістю. Через таку особливість раніше не рекомендувалося клеїти шпалери на кухні. Однак часи змінюються, і сучасні технології дозволяють використовувати такий оздоблювальний матеріал для стін кухні і їдальні.

3д фотошпалери в інтер'єрі кухні
3д фотошпалери в інтер’єрі кухні

Звичайно, паперові 3д шпалери на кухні – не найкращий варіант. Навіть найдорожчі і якісні моделі не витримають підвищеної вологості, пари і випарів, які з’являються в процесі приготування їжі. А ось що стосується вінілових або флізелінових полотен – то вони відмінно впишуться в інтер’єр і зможуть протистояти воді і бруду.

фотошпалери на кухні

Що стосується зображень на 3д шпалерах в інтер’єрі кухні, то тут все залежить від ваших уподобань і від особливостей інтер’єру. Найбільш поширеними картинами на стінах кухні є:

 • пейзажі маленьких старовинних міст (для кухні в стилі прованс);
 • кавові зерна;
 • зображення ресторанів, кафе або булочних;
 • природа (ліс, океан).

Також читайте: Шпалери для кухні 2020 – найкращі ідеї та рішення

Спальня

У спальні існує таке поняття, як акцентна стіна. Як правило, вона розташовується біля узголів’я ліжка. Саме там і рекомендується встановлювати фотошпалери для спальні 3д.

3д фотошпалери в спальні 3д шпалери в спальні

3д шпалер спальні дизайн може бути різноманітним. Найчастіше зустрічаються зображення:

 • природи (переважно океан, ліс і гори);
 • абстрактних мотивів;
 • великих міст.

Все залежить від того, який стиль інтер’єру переважає в кімнаті. Наприклад, в футуристичній спальні відмінно виглядатимуть 3д шпалери із зображенням, наприклад, Нью-Йорка. А для кімнати в східному стилі можна підібрати фотографію садів сакури. Головне – намагайтеся оформити простір в більш спокійних тонах, які б сприяли відпочинку і швидкому відходу до сну. Адже саме спальня є тим місцем, де людина розслабляється після важкого дня і набирається енергії на нові звершення.

Може бути корисно: Шпалери для спальні – модні тренди 2020 року

акцентні стіна з 3д шпалер

Важливо! Реалістичність картин на 3д шпалерах може бути погано сприйнята вашою нервовою системою. Як показали численні дослідження, при тривалому перебуванні в кімнаті з 3д зображенням деякі люди починають відчувати слабкість, запаморочення і головний біль. Також може зіпсуватися якість сну і, як наслідок, якість життя. Тому перед тим, як поклеїти 3д фотошпалери в спальні, рекомендуємо вам з’ясувати реакцію свого організму на такі зображення. Адже спальня – місце для якісного і повноцінного відпочинку.

3д фотошпалери в спальні

Вітальня

Вітальня – мабуть, єдина кімната, яка не має обмежень щодо дизайну 3д шпалер. Головне – дотримуватися головної ідеї оформлення інтер’єру. Будучи, як правило, найбільшою кімнатою в будинку, вітальня дозволяє використовувати як світлі, так і темні тони в обробці стін.

3д фотошпалери у вітальні

Можете розмістити величезну картину на всю поверхню, а можете вибрати поодинокі 3д шпалери в інтер’єрі вітальні, щоб зробити акцент на окремій частині приміщення.

3d шпалери вітальня 3д фотошпалери в вітальні

Що ж стосується зображень, то тут все виключно на ваш розсуд. У вітальні використовують 3д фотографії:

 • репродукцій картин;
 • природи;
 • тварин;
 • птахів;
 • комах;
 • кольорів;
 • маленьких старовинних міст;
 • мегаполісів;
 • абстрактних візерунків.

3д фотошпалери природа 3д шпалери пейзаж 3д фотошпалери в інтер'єрі

Наприклад, для кімнати в стилі хай-тек можна вибрати 3д фотошпалери із зображенням великих міст, роси, листя або трави. Для вітальні в стилі прованс – фотографію французьких вуличок. Для класичного стилю – репродукції відомих картин.

Дитяча

Багатьом дітям подобається оформлення стін 3д шпалерами. І це не дивно, адже з їх допомогою можна отримати зображення улюблених мультяшних або книжкових героїв. Звичайно, стиль полотен буде залежати від статі, віку та інтересів вашої дитини. Тому перед тим, як клеїти 3д шпалери, поцікавтеся, що саме хочуть бачити діти на стінах своєї кімнати.

Для дівчаток, як правило, вибирають ніжні фотошпалери із зображенням диснеївських принцес або абстрактних візерунків. Для хлопчиків – 3д шпалери для стін дитячі з супергероями або роботами. Для дитини, що підросла, підійдуть 3д шпалери на стіну космос або океан, які можна нескінченно вивчати і розглядати.

3д шпалери в дитячій кімнаті 3д фотошпалери в дитячій

Порада: Вибирайте більш нейтральну колірну палітру, щоб не перезбудити нервову систему дитини. Особливо це стосується дітей, які важко засинають і відрізняються гіперактивністю.

Що ж стосується матеріалів, то вибирати можна будь-які шпалери на ваш смак і гаманець, починаючи від екологічних паперових і закінчуючи світлодіодними (які в свою чергу можуть служити нічником).

Коридор

Коридор найчастіше є найменшою кімнатою в будинку. Тому не завжди в ньому буде доречно встановлювати 3д фотошпалери. Якщо ж площа все-таки дозволяє трохи поекспериментувати з оформленням, зверніть увагу на зображення доріжки або пірса. Такі картини розміщуються на стіну, якою «закінчується» довга кімната. В такому випадку 3д шпалери в коридорі створюють ілюзію заглиблення в іншу реальність.

3д шпалери в коридорі

Важливо! Пам’ятайте, що коридор допомагає гостям скласти перше враження про ваш будинок. Тому постарайтеся використовувати приглушені і нейтральні відтінки в дизайні 3д шпалер.

Як клеїти 3д шпалери?

Процес поклейки 3д шпалер досить простий і складається з декількох етапів:

 1. Підготовка поверхні (ретельне вирівнювання стіни).
 2. Підготовка клейового складу.
 3. Нанесення шпалер.
 4. Висихання полотна.

Пам’ятайте, що не завжди ви зможете самостійно впоратися з поклейкою шпалер. У деяких випадках (особливо це стосується панорамних зображень) вам не обійтися без допомоги професіонала. У будь-якому випадку установка 3д полотен мало чим відрізняється від монтажу фотошпалер. Тому, якщо хочете дізнатися нюанси і основні правила поклейки, просто вивчіть нашу статтю на цю тему.

3д шпалери в інтер'єрі

Як бачите, існує безліч прийомів використання 3д фотошпалер в інтер’єрі. Завдяки великому вибору ілюстрацій ви точно зможете підібрати варіант, який ідеально впишеться у ваш інтер’єр. До слова, 3д шпалери для стін актуальні для будь-якого стильового оформлення кімнат – головне вибрати відповідне зображення. В такому випадку обробка стін безсумнівно приверне до себе увагу гостей будинку і стане справжнім акцентом в інтер’єрі. Оформляйте 3д шпалерами стіни, стелі, ніші або навіть підлогу, щоб отримати фактурний і сміливий дизайн кімнати.

Новий Дім
Додати коментар