Як злити воду з бойлера?

Товари для дому
Россия вторглась на территорию суверенной и независимой страны Украины!

Россию ожидают неизбежные жесткие санкции, которые ударят в первую очередь по простым гражданам!

Поддержите нашу армию:

Доверяйте только проверенным источникам!

Віримо в перемогу України!

Слава Україні!

Водонагрівальні прилади встановлені в більшості квартир, але не всі власники знають, як і для чого потрібно зливати воду з бойлера. Ця процедура – обов’язкова частина профілактичних робіт, які варто виконувати 1-2 рази на рік.

Обов’язково варто зливати воду в разі тривалого від’їзду, при необхідності заміни магнієвого анода, якщо чистка не проводилася понад 12 місяців. Так що поговоримо про те, як злити воду з бойлера з урахуванням його конструкційних особливостей. Не забудьте також ознайомитися з інформацією, як вибрати бойлер, щоб обзавестися дійсно надійним помічником, який не потребує особливого догляду.

Чи потрібно зливати воду з бойлера?

Якщо з моменту установки та активного використання бойлера пройшов рік – то дійсно потрібно. Водонагрівачу потрібна своєчасна чистка ТЕНа або його заміна, заміна анода після завершення терміну його гарантійного обслуговування, видалення відкладень зі стінок бака.

Злив води потрібен в наступних випадках:

 • якщо знижується температура в приміщенні до +5 і нижче. Цей випадок часто зустрічається в заміських будинках, які обслуговуються в літній період. На зиму їх треба «консервувати» – зливати воду з бака, щоб уникнути замерзання рідини в несучих деталях конструкції;
 • коли підійшов час чергової профілактичної чистки – жорстка вода часто провокує накопичення накипу, а також бруду і бактерій, які можуть стати причиною різних захворювань. Тому обов’язково варто знати, як почистити бойлер від накипу в домашніх умовах;
 • якщо ви помітили, що бойлер нагрівається довше звичайного і в платіжці за електроенергію додалася деяка сума. Поява накипу на ТЕНі не дозволяє йому якісно прогрівати воду, тим самим заважаючи нормальній експлуатації бойлера;
 • при тривалій відсутності, якщо водонагрівач наповнюється зі свердловини – тривалий застій такої води однозначно викличе цвітіння і поширення неприємного запаху у квартирі;
 • якщо потрібна заміна магнієвого анода – ця процедура виконується строго при сухому і чистому баку.

Насторожити також має погіршення напору гарячої води, шум водонагрівача під час роботи, зниження температури на виході – все це вагомі причини, щоб перевірити стан пристрою зсередини. Якщо вам потрібно злити воду з водонагрівача повністю, обов’язково варто запастися необхідними інструментами та прочитати інструкцію по експлуатації.

Як злити воду з бойлера?

Щоб спустити воду з бойлера потрібні гайковий ключ, невеликий гнучкий шланг з гуми, велика тара для рідини. Залежно від марки бойлера і його комплектації може знадобитися викрутка і шестигранник, але це швидше виняток з правил.

Як спустити воду з бойлера

Важливо! Самостійно зливати воду з бойлера до завершення гарантійного терміну обслуговування категорично заборонено! Таке втручання є однією з найбільш частих причин ануляції гарантійного обслуговування.

Схема підключення водонагрівача досить проста, так що навіть якщо раніше ви не мали справи з демонтажем сантехніки, після уважного прочитання інструкції, злити воду зможе будь-який користувач.

Схема підключення водонагрівача

Корпус бойлера виготовляється з емалі або нержавіючої сталі, всередині бака – поліуретанова ізоляція, яка відповідає за збереження тепла. Щоб матеріал був ще більш міцним до корозії та не покривався іржею через постійний контакт з водою, його покривають склофарфором зсередини.

Труба для подачі води завжди знаходиться внизу, але очікувати, що приєднавши і відкрутивши шланг, вода відразу витече з закритої системи, не варто. Типові помилки при монтажі та демонтажі можна подивитися в цьому відео:

Вхід і вихід виробники водонагрівальних приладів маркують синім і червоним кольором відповідно. Найпростіший спосіб, як злити воду з бойлера – через змішувач:

 • прилад варто відключити від живлення і перекрити подачу холодної води;
 • дочекатися повного охолодження бака;
 • відкрити вентиль гарячої води та через змішувач злити рідину з трубки;
 • залишити кран відкритим для вільного доступу повітря;
 • спустити рідину через надітий зливний шланг;
 • закрити відсічний кран після того, як вся вода з бака вилилася.

Попри візуальну простоту, процедура може зайняти кілька годин, тому варто розглянути кілька способів як злити воду з бойлера і порівняти їх за швидкістю демонтажу та ефективністю роботи.

Методи зливу води з бойлера

Коли ми говорили про кращі бойлери, то згадували різні моделі від різних виробників. Звісно всі вони мають відмінну конструкцію бака, і варто підбирати індивідуальний метод для зливу води. Всього налічують 6 різних способів, які використовують у своєму арсеналі фахівці сервісного центру, їх цілком можна взяти на озброєння.

Злив води з бака через отвір для холодної води

Використовуючи будь-який метод, важливо переконатися, що обидва стояки перекриті, почекати поки бак повністю охолоне. Досить просто зливати воду з бойлера через кран – відкрити його для видалення гарячої рідини з купола нагрівача, а потім акуратно розібрати всю конструкцію по інструкції вище. Якщо бойлер розташований не над ванною, обов’язково варто підставити ємність потрібного обсягу. Бажано подавати повітря порційно, керуючи процесом за допомогою крана, тоді процес видалення рідини не займе більше ніж 15 хвилин.

Злив води з Термекса

Прилади цієї фірми користуються чималою популярністю, тому всіх власників цікавить, як спустити воду водонагрівача Термекс. Зробити це можна за кілька простих кроків:

 • закривається кран підведення холодної води;
 • через «гарячий» змішувач випускається рідина;
 • перекривається подача гарячої води;
 • за допомогою розвідного ключа знімаються гайки підведення холодної води;
 • скручується зворотний клапан, до патрубка кріпиться гнучкий шланг для зливу рідини, що залишилася. Цю процедуру варто виконувати максимально швидко, щоб вода не встигла пролитися на підлогу;
 • відкручується гайка відведення гарячої води, якщо тиску повітря мало, доведеться додатково продути шланг.

Водонагрівачі, які мають прямокутну або плоску форму бака, зливаються ще простіше. Вони обладнані додатковим патрубком через який можна зливати воду, але за часом ця процедура може зайняти до години.

Злив води з бойлера з трійником

Якщо в конструкції передбачено використання трійника між зворотним клапаном і корпусом, то спустошити прилад буде досить просто. Варто перекрити подачу холодної та гарячої води, приєднати до крана на трійнику гнучкий шланг і повернути важіль. Змішувачем подавати повітря в «гарячий» отвір для регулювання потоку рідини.

Злив води з бойлера з трійником

Злив води з бойлера з верхнім підключенням відбувається за допомогою зливного клапана або розбирання і демонтажу всього обладнання, як правило, до радикальних методів вдаватися не доводиться.

Відкручення вхідних та вихідних шлангів

Якщо відстань між змішувачем і баком досить велика, то злити воду шляхом видавлювання її повітрям не вийде. Для прискорення процесу варто від’єднати трубку, що підводить гарячу воду, і встановити в отвір заглушку. Після цього проводять демонтаж привідної труби та чекають поки рідина повністю вийде.

Поруч обов’язково варто тримати великий таз, адже спорожнення бака відбувається дуже швидко. Якщо вам потрібно злити воду з бойлера на зиму, відкрутити вхідні та вихідні шланги буде недостатньо – варто знімати ТЕН для того, щоб вилити всю воду, що залишилася.

За допомогою важеля-тригера

На деяких моделях передбачений спеціальний зворотний клапан, який обов’язково встановлюється при монтажі бойлера. В першу чергу він встановлюється для того, щоб перешкоджати зворотному відтоку гарячої рідини, ну і звичайно він сильно полегшує життя власникові бойлера при необхідності зливу рідини з бака.

Клапан оснащений кнопкою або гвинтовою ручкою, і встановлюється біля входу в бак. Щоб злити воду, необхідно повернути ручку і подати повітря всередину через кран гарячої води. Запускається процес самовільного витікання рідини й бак буде спустошений. На перший погляд, це найпростіший спосіб, але механізм клапана може засмічуватися накипом і тоді доведеться його демонтувати та очищувати.

З демонтажем зворотного клапана

Демонтувати зворотний клапан можна за допомогою розвідного ключа – просто відключить усі труби та скрутіть механізм біля основи. Промийте його або замініть на нову, аналогічну деталь. Для зворотної установки знадобиться герметик.

Демонтаж зворотного клапана бойлера

Через те, що можна злити воду з бойлера і без клапана, більшість користувачів вибирають більш сучасні моделі без зворотного клапана.

Оцінити рівень складності роботи можна за допомогою порівняльної таблиці, яка дає зрозуміти, який метод найшвидший і ефективний.

Метод Час, що витрачається на демонтаж Час спорожнення бака
Злив води з бака через отвір для холодної води 10-15 хвилин 10-15 хв
Злив води з бойлера з трійником 10 хвилин до 1 години
Відкручення вхідних та вихідних шлангів 10 хвилин до 10 хв
За допомогою важеля-тригера 20 хвилин до 2-х годин
З демонтажем зворотного клапана 10-15 хвилин 20 хв

Але злити воду це ще пів справи – залишається проблема очищення стінок і ТЕНа від накипу або цвілі, якщо вода почала цвісти, найефективніші методи представлені в даному ролику:

Але якщо часу дивитися його немає, відразу розповімо про перевірені роками способи чистки.

Як почистити бойлер?

З ТЕНа накип видаляється механічним шляхом, аналогічно забирається осад з дна накопичувальної ємності. Його можна викинути разом з іншим побутовим сміттям. Для зручності робіт варто зняти гумову прокладку і промити залишки накипу під струменем душа. Щоб запобігати виникненню неприємного запаху, стінки бака варто протерти розчином столового оцту або лимонної кислоти.

Порада: З поверхні нагрівального елементу накип можна прибрати тупим боком ножа, варто діяти максимально обережно, щоб не пошкодити саму деталь. Якщо хочете обробити ТЕН ретельніше, можна приготувати розчин з води й лимонної кислоти в співвідношенні 1: 0,05 і опустити в нього елемент на 6-8 годин.

Всі ці рекомендації стосуються бойлера з мокрим ТЕНом, а ось як чистити бойлер з сухим ТЕНом залишається загадкою. Накипом покривається тільки зовнішня колба – чистити її механічним шляхом не рекомендується, краще відразу опустити в розчин лимонної кислоти або побутової хімії.

Може бути корисно: Яку стелю краще зробити у ванній кімнаті?

Якщо гарантійний термін обслуговування вже пройшов – можете сміливо приступати до самостійних демонтажних робіт. Якщо виявлені проблеми в роботі бойлера, наприклад протікання або неприємний запах – краще викликати фахівця сервісного центру, який виконає роботу професійно.

Своєчасна чистка дозволяє значно збільшити термін служби водонагрівача і знаючи, як злити воду з бойлера самостійно, ви зможете виконувати всі маніпуляції без зайвих витрат часу і грошей.

Новий Дім
Додати коментар