Як вибрати бойлер?

Товари для дому

Систематичне відключення гарячої води порядком набридло, тому більшість сімей беруть справу в свої руки і встановлюють в квартирі бойлер. З таким помічником можна не переживати про можливі аварії та ремонти, але тільки за умови, що обрано правильний бойлер для нагріву води.

Вибір залежить від необхідного обсягу, бажаної форми, наявності місця для його установки. Сьогодні ми поговоримо про всі ці параметри, а також розповімо, які вироби є більш економічними, надійними, доступними і, як правильно вибрати бойлер виходячи зі своїх потреб.

Як правильно підібрати об’єм бойлера

Дійсно важливим показником при виборі водогрійного приладу є його об’єм. Чим більше точок споживання води і мешканців в будинку, тим більше повинен бути об’єм бойлера.

Як правильно підібрати обсяг бойлера

Якщо прилад потрібен вам тільки для миття рук і посуду, або місця у ванній зовсім немає – можна скористатися проточним водонагрівачем з накопичувальним баком на 10-15 літрів. Він зазвичай монтується в невеликих санвузлах або над мийкою на кухні. Найбільші ж баки мають об’єм до 300 л – вони розраховані на сім’ї з 6-8 чоловік або навіть кілька квартир.

Якщо перед вами стоїть питання, як вибрати бойлер для дачі або приватного будинку, то можна звернути увагу на пристрої об’ємом понад 200 літрів, які зазвичай вибирають для приватних будинків. Їх особливість в тому, що подібні бойлери встановлюються на підлогу, займають багато місця, але готові обслуговувати понад 5 точок споживання гарячої води.

Ця таблиця допоможе підібрати правильний об’єм бака для бойлера і купити відповідну техніку.

Кількість користувачів Кількість точок споживання Об’єм бойлера
1 умивальник + душ 25-40 л
1-2 умивальник + мийка+ душ 50-80 л
2-4 умивальник + мийка+ ванна 80-150 л
5-6 умивальник + мийка+ душ + ванна 150-250 л

Не потрібно купувати бойлер з «запасом» – зайві літри гарячої води вам не знадобляться, а чекати їх повного нагріву доведеться довше. У підсумку отримуємо тільки дискомфорт через неправильний розмір бака і перевитрати електроенергії.

Вибір бойлера за способом його установки

Наступний важливий пункт – спосіб установки бойлера. Більшість новобудов не можуть похвалитися великою кількістю квадратних метрів, тому корисну площу приміщення варто використовувати максимально раціонально. За способом установки виділяють горизонтальні і вертикальні пристрої.

Якщо вас цікавить який бойлер економічніше, то прилади, встановлені горизонтально, нагріваються на 30-90 хвилин швидше і не крадуть корисного простору, але тепло вони зберігають не так довго, як вертикальні.

Багато що залежить і від форми водогрійного елемента. Найпростіші і доступні – циліндричні бойлери. Найбільша кількість моделей представлена саме в такій формі. Прямокутні вироби краще вписуються в ніші і мають підвищений теплоізоляційний шар, тому добре утримують тепло, але і коштують відповідно дорожче.

Потужність

Цей показник безпосередньо впливає на швидкість нагріву води. Проточні бойлери мають потужність близько 5 кВт, вони підходять для користування гарячою водою на кухні, але навряд чи зможуть гарантувати комфортну температуру для прийняття ванни 2-х чоловік. А ось накопичувальний бойлер потужністю 6 кВт вже прекрасно впорається з цим завданням.

Можна розглянути на прикладі на скільки вистачить бойлера на 30 літрів – при середньому напорі всю гарячу воду можна використати протягом години, а нагріється вона з нуля за 87 хвилин при максимальній потужності 1,5 кВт. Якщо потужність буде вже 3 кВт, то час нагріву скоротиться вдвічі. В середньому тепла вода готова до використання через годину після включення водонагрівача. Всі необхідні технічні характеристики можна вивчити безпосередньо в картці товару або уточнити у консультанта.

Яке покриття для бака краще

Якщо вас цікавить, як вибрати бойлер в квартиру, то обов’язково варто вивчити питання з покриттям бака, адже важливо, щоб він був стійким до утворення іржі і з часом не протік. Затоплення сусідів виллється однозначно дорожче, ніж переплата за надійний водонагрівач.

Яке покриття для бака краще

Багато хто вважає, що нержавіюча сталь набагато надійніша і практичніша, але цей матеріал при формуванні бака обов’язково підлягає зварюванню. Місце шва є вразливим, за підтримки дуже високої температури або перегріві на місці з’єднання виникає корозія, яка з часом призводить до протікання. Лагодити такий бак немає сенсу, простіше купити новий.

А ось емалеве покриття зарекомендувало себе з кращого боку, але все залежить від міцності захисного покриття і характеристик матеріалу. Якісна емаль розширюється при нагріванні бойлера і звужується при його охолодженні. Дивіться на наявність гарантії на бак – термін гарантійного обслуговування повинен бути не менше 5 років, а краще 7-8. Звичайно, такий накопичувальний водонагрівач буде коштувати дорожче, зате ніяких непередбачених проблем в процесі його експлуатації виникнути не повинно.

Який бойлер краще з сухим або мокрим ТЕНом?

Детальніше про відмінності сухих і мокрих ТЕНів, а також інші критерії вибору можна подивитися в невеликому відео:

Широка доступність інформації дозволяє точно розібратися в принципі роботи бойлера, специфіці його вибору і навіть самостійному монтажі.

Який бойлер краще з сухим або мокрим ТЕНом

Тип нагрівального елементу безпосередньо впливає на вартість обслуговування і довговічність експлуатації. Мокрий ТЕН повністю занурений у воду, через що з часом на ньому утворюється накип. Так що купувати такий бойлер можна тільки при наявності магнієвого анода. Такий фірмовий захист дозволить істотно продовжити термін служби бойлера.

Сухий ТЕН поміщений в спеціальну захисну колбу, навіть якщо у вас жорстка вода, вона ніяк не вплине на довговічність роботи внутрішнього оснащення. Правда варто бути готовим до того, що теплообмін буде відбуватися повільніше, тому перед покупкою варто почитати відгуки про бойлер з сухим ТЕНом.

Окремо варто розповісти, як вибрати бойлер непрямого нагріву – ці пристрої працюють від опалювального котла або центрального опалення. Їх відмінна риса в тому, що вони мають дуже низький коефіцієнт тепловтрат і здатність нагрівати воду у великій кількості. На ринку навіть існують моделі, які здатні нагрівати воду за рахунок сонячного світла. При виборі такого бойлера можна керуватися цими ж рекомендаціями до форми, обсягу, наявності додаткових функцій.

Форма бойлера

Вибір форми для бойлера

Ми вже згадували про форму бойлера, коли говорили про принцип установки, але варто зосередити на цьому пункті більше уваги:

  • циліндричні прилади займають більше місця, вони виділяються в інтер’єрі;
  • прямокутні баки вважаються більш продуманими в цьому плані, займають мінімум місця, їх можна вбудовувати в ніші;
  • слім-нагрівачі схожі за формою на стандартні, але мають більш вузький корпус;
  • прямокутні, а особливо плоскі бойлери, більш компактні ніж інші моделі, так як поміщаються навіть в невеликій простінок;
  • плоскі і прямокутні бойлери можуть мати два водяних бака в одному корпусі – якщо в одному з них вода закінчиться, на допомогу завжди прийде другий.

Зрозуміло, що вибір бойлера в першу чергу буде залежати від параметрів приміщення і фінансових можливостей, але естетична складова також важлива для багатьох людей. Тому бажано зробити ванну не тільки практичною, але і стильною.

Обов’язково вивчіть рейтинг бойлерів за якістю, щоб мати уявлення про найпопулярніші моделі на ринку, які встигли зарекомендувати себе з кращого боку.

Управління

Як управляти бойлером

Управляти бойлером можна за допомогою механічного або електронного регулятора. На перший погляд другий варіант здається більш звичним і надійним, адже більша кількість техніки зараз має електронне управління, але наявність простого тумблера для регулювання навіть вигідніша. Електроніка вимагає дбайливого ставлення, а механіка проста і зможе витримати перепади в електромережі, та й вартість її порядком нижче.

Моделі з електронним управлінням також мають свої переваги – вони можуть програмуватися, самонавчатися (запам’ятовувати ваші уподобання і налаштовувати температуру автоматично) і працювати в режимі економії енергії.

Тут же варто згадати про відкриті та закриті накопичувальні водонагрівачі. Напірні (закриті) працюють для подачі води до кількох водозбірних точок. До них для додаткової безпеки рекомендують встановлювати розширювальний бак, термозмішувач, а також групу захисних приладів: клапани, редуктор тиску, манометр.

Водонагрівачі відкритого типу (безнапірні) призначені для настінного монтажу. Вони постачають тільки до одного вихідного крану (індивідуальне водопостачання) і підтримують встановлену температуру гарячої води між 30 °С і 85 °С.

Додаткові функції

Якщо ви думали, що виробникам нічим вас здивувати, то додаткові функції бойлерів зможуть здивувати і порадувати:

  • функція захисту від перегріву дозволить не боятися перепадів в мережі;
  • є моделі з режимом запобігання замерзання – для особливо холодних регіонів і можливості установки на дачі;
  • за допомогою таймера на електронному табло можна програмувати бойлер на нагрів води в нічний час доби;
  • якщо пристрій буде експлуатуватися в кімнаті з підвищеною вологістю, краще взяти модель з високим ступенем захисту – IP44.

Поступово стає зрозуміло, як вибрати бойлер, на що обов’язково варто звертати увагу і які параметри безпосередньо позначаються на працездатності пристрою. Але залишається ще питання економічної вигоди – деякі бояться переходити з централізованої подачі гарячої води на бойлер через страх отримати в платіжці за електроенергію подвійну суму. Чи так це?

Який бойлер економічніший?

Боротьба за звання самого економічного устрою йде між накопичувальним і проточним водонагрівачами. У проточному бойлері за нагрів відповідає трубка, яка безпосередньо нагріває пропущену через неї холодну воду. У зв’язку з цим, гарячої води ви використовуєте рівно стільки, скільки потрібно, не витрачаючи електроенергію даремно. У той же час такі нагрівачі видають до 8-10 кВт, створюючи серйозне навантаження на мережу.

У свою чергу накопичувальний обігрівач має певний обсяг – від 10 до 300 л і чекати повного нагріву приходиться 1-4 години, зате воду з бака легко розподіляти по декількох точках. Такі бойлери – оптимальне рішення для регулярного використання всією родиною. Найбільш популярними на ринку є моделі об’ємом 50 і 80 л, розміри бойлера на 100 літрів вважаються вже занадто великими – не всі власники квартир можуть їх собі дозволити.

Детальне порівняння проточного та накопичувального водонагрівача можна подивитися в цьому відео:

Але кожному своє – в залежності від звичок і потреби в гарячій воді можна розглядати обидва варіанти. Якщо ви потребуєте економного приладу – вибирайте горизонтальні бойлери або вертикальні з хорошою теплоізоляцією. Навіть якщо ні в чому собі не відмовляти і споживати 200 л гарячої води в день, за місяць можна витрачати всього 270-320 кВт, насправді число набагато менше. Досить однієї ТЕНи, щоб нагрівання проходило швидко і без зайвих витрат.

Якої фірми вибрати бойлер?

Однозначно складно сказати, бойлер якої фірми краще – можна тільки перерахувати найпопулярніших виробників, розповісти про умови гарантійного обслуговування і ціновий діапазон товарів. При виборі обов’язково варто читати відгуки про ту чи іншу модель і вивчати технічні характеристики бойлера, щоб не розчаруватися в покупці.

Виробник Ariston Gorenje Electrolux Atlantic Drazice
Бойлер компанії Ariston Бойлер компанії Gorenje Бойлер компанії Electrolux Бойлер компанії Atlantic Бойлер компанії Drazice
Діапазон цін, грн 2800-19900 3300-13650 2800-8300 2000-18000 3900-26000
Країна виробництва Італія Словенія Китай Франція Чехія
Термін гарантії 1 рік на електричні елементи + 60 місяців на бак 24 місяці на електричні елементи + 120 місяців на бак 24 місяці на електричні елементи + 96 місяців на бак на водонагрівач і його комплектуючі 2 роки, на водяний бак – 7 років гарантія від виробника від 1 до 8 років
Який критерій при покупці побутової техніки є для вас ключовим?
Ціна
25.49%
Продуктивність і функціональність
36.47%
Габарити та дизайн
6.08%
Перевірений виробник
16.47%
Відгуки покупців
12.94%
Інші фактори
2.55%
Voted: 510

Також читайте: Як злити воду з бойлера?

Всі описані поради дозволять розібратися в питанні, як правильно вибрати бойлер, і купити дійсно якісний, корисний і надійний прилад. Вибрати його можна самостійно, а ось установку краще довірити професіоналам, адже неправильний монтаж може спровокувати проблеми при експлуатації.

Не забувайте, що навіть надійний водонагрівач потребує своєчасного догляду, тому перший раз профілактику бойлера необхідно зробити через 1-1,5 року. Це потрібно для того, щоб простежити, як руйнується магнієвий анод і забруднюється бак, встановити графік чистки і суттєво продовжити термін експлуатації приладу.

Новий Дім
Додати коментар