Як вибрати мийку на кухню?

Матеріали

Ремонт кухні передбачає ретельну підготовку, особливо якщо ви стикаєтеся з ним уперше. Перед тим, як вибрати мийку на кухню, важливо не лише визначитися з моделлю, яка вам візуально сподобається, але й враховувати характеристики та особливості матеріалу, спосіб монтажу тощо.

Сучасні виробники пропонують десятки варіацій мийок, які відрізняються між собою розмірами, дизайном, відтінками та матеріалами основи. Ми пропонуємо ознайомитися з найпопулярнішими варіаціями, а також розібратися, яка мийка краще.

Вибираємо форму та розмір миття

Як би багато хто з нас це не любив, миття посуду – це щоденний процес, від якого ухилитися можна, хіба що, купивши посудомийку. Та й у цьому випадку щось доведеться мити під краном. Навіть якщо це не посуд, а продукти харчування, побутові речі тощо.

Раковина для кухні підбирається ще й з урахуванням її конструктивних особливостей. Її форма і розмір повинні бути такими, щоб бризки води не розносилися по всій кімнаті, а сама чаша була зручною для використання: оптимальної ширини і глибини. Крім того, важливо, щоб мийка на кухню вписувалася в загальний стиль інтер’єру кімнати.

Якщо говорити про форму, найпоширенішими є:

Квадратні мийки

Квадратні конструкції – класичний варіант, який відрізняється:

 • місткістю;
 • різноманітними варіаціями дизайну та конфігурації;
 • оптимальними параметрами.

Такі мийки можуть мати додаткові крила, які стануть основою для сушіння посуду. Квадратні мийки підходять для маленької кухні. Вони компактні та практичні в порівнянні з багатьма іншими моделями.

Приклад квадратної мийки на кухні Вибір мийки квадратної форми на кухню

Прямокутна конструкція

Ще один універсальний варіант, судячи з відгуків покупців. Використовується найчастіше з витягнутим гарнітуром, розташовуючись уздовж стільниці.

Представлені у найрізноманітніших варіаціях розмірів.

Мийка прямокутної форми на кухні Встановлення прямокутної мийки на кухню

Круглі мийки

Кругла раковина на кухню виглядає оригінально та нестандартно. Її форма може бути незвичною для багатьох, і тому здаватися незручною. Однак насправді круглі моделі можуть бути набагато місткішими і глибшими в порівнянні з багатьма іншими варіантами.

Щоправда, додаткові крила тут поставити дуже складно, вони виглядатимуть не гармонійно та недоречно.

Ще одна перевага круглої мийки – вона може стати цікавим елементом декору. Вибирайте не обов’язково білі, чорні або металеві кольори мийки, а й моделі у яскравіших відтінках.

Кругла раковина на кухню Вибір круглої раковини для кухні

Вибираємо розміри мийки на кухню

Розміри мийки залежатимуть від її форми. Стандартні варіації:

 • квадратних моделей: 50х50, 60х60;
 • прямокутних: 55х50, 50х80, 50х100;
 • круглих: діаметр від 45 до 50 см.

Важливо. Вибираючи розмір, слідкуйте, щоб кухонна раковина знаходилася на відстані від стіни не менше ніж 5 см. Така сама відстань повинна бути до краю стільниці.

З якого матеріалу вибрати мийку на кухню?

Перед тим, як вибрати кухонну мийку, потрібно розібратися з матеріалом, з якого виготовлена ​​чаша. Сьогодні виробники пропонують кілька варіацій: від класичних до оригінальніших моделей. Давайте розберемося з особливостями, перевагами та недоліками найпоширеніших основ для кухонної раковини.

Мийка з нержавіючої сталі

Найпопулярніші моделі, що виготовляються з нержавіючої сталі. Вони підходять для будь-якого стилю інтер’єру, відрізняються вигідною вартістю, невеликою вагою та стійкістю до механічних пошкоджень.

Сьогодні ви можете купити мийку на кухню з нержавіючої сталі з різним типом поверхні: матовим, текстурованим, глянсовим.

Порада. Якщо хочете, щоб подряпини на поверхні були менш помітними, вибирайте моделі з текстурованою шорсткою основою.

Перед покупкою мийки з нержавіючої сталі звертайте увагу ще й на товщину основи: вона повинна бути більше 0,5 мм. Занадто тонкі мийки мають мінімальний термін експлуатації та легше пошкоджуються. Оптимальна товщина – 0,6-0,9 мм.

Важливо. Зверніть увагу на марку сталі, яка буде вказана в паспорті раковини. Найбільш якісними вважаються моделі, які містять понад 15% хрому та від 10% нікелю.

Приклад прямокутної раковини з нержавіючої сталі Мийка з нержавіючої сталі для кухні

Раковина зі штучного каменю

Такі раковини виготовляються із натурального каменю, змішаного з полімерами. Натуральна сировина перетирається в крихту, змішується із синтетичною основою, після чого на виході вдається отримати міцні мийки, стійкі до хімічних та механічних пошкоджень.

І що найголовніше для багатьох – моделі зі штучного каменю можуть бути представлені у різноманітних відтінках. Вони можуть імітувати натуральний камінь, бути пофарбовані у яскраві або пастельні відтінки. Таким чином у вас вдасться створювати цікаву комбінацію раковини зі стільницею та урізноманітнити інтер’єр кухні.

Серед найпопулярніших матеріалів для мийок зі штучного каменю:

 • агломерат;
 • акрил;
 • керамограніт.

Раковина зі штучного каменю на кухні Кухонна мийка із штучного каменю

Інші матеріали

Менш популярними, але водночас цікавими та якісними матеріалами для кухонної раковини є:

 1. Кераміка. Представлена ​​у широкій різноманітності відтінків, але при цьому менш міцна в порівнянні зі штучним каменем.
 2. Чавун. Масивний важкий матеріал, який здатний прослужити не один десяток років без ушкоджень. Правда, монтаж його досить складний і потребує особливого зміцнення кріплень.
 3. Граніт та мармур. Натуральний камінь все частіше використовується для дорогих інтер’єрів, виглядає елегантно та розкішно.
 4. Пластик. Бюджетний матеріал, який можна встановлювати хіба десь на дачній ділянці.

Вибір мийки за способом встановлення

Сьогодні фірми-виробники мийок на кухню пропонують різні способи монтажу конструкції. Деякі з них максимально прості, такі, що з ними можна впоратися за кілька хвилин самостійно. Інші ж припускають складніший монтаж, але від того і цікавіший результат.

Врізні моделі

Такий тип установки поширений у сучасних інтер’єрах. Мийка встановлюється в попередньо зроблений проріз у стільниці. Це дозволяє експериментувати з формою та габаритами чаші, кількістю та розмірами крил тощо.

Адже ви можете зробити в стільниці виїмку будь-якого необхідного вам розміру.

Встановлюються врізні моделі:

 • зверху;
 • знизу під стільницею.

Перший варіант зручніший і практичніший – вам достатньо накреслити контури бортика на стільниці і прорізати виїмку, після чого встановити мийку.

Приклад врізної мийки на кухні

Важливо. Після того, як ви поставите врізну мийку на кухню, загерметизуйте контури, щоб вода не затікала під тумбу. Це дозволить уникнути появи цвілі, неприємних запахів, пошкодження стільниці.

Установка мийки знизу буде складнішою за попередній варіант. Такий монтаж виглядає оригінально та креативно, найчастіше використовується при кам’яних чи скляних стільницях.

Врізна мийка з нижньою установкою на кухні

Накладні мийки

Стандартний кухонний гарнітур представлений шафками, де вже заздалегідь передбачені місця для мийки. Вони мають спеціальне кріплення, розраховане на встановлення тієї чи іншої моделі.

Розташування такого модуля визначається таким чином, щоб отримати зручний доступ до крана з водою. Тож якщо у вас на кухні встановлено модульний кухонний гарнітур, вам підійде мийка (нержавіюча сталь або штучний камінь), яка монтується за накладним принципом. Тобто раковина просто встановлюється у тумбу, як кришка.

У таких моделей зазвичай є досить широкий бортик, який виступатиме над тумбою, захищаючи її поверхню, а також стіни від бризок води.

Безпосередньо під накладною раковиною ви можете облаштувати шафку для розміщення побутової хімії.

Використання накладної мийки на кухні Красива накладна раковина для кухні

Вбудовані мийки

Сучасні бренди пропонують вбудовані мийки для кухні, які ще називаються інтегрованими. Їхній процес установки досить складний, ним займаються професіонали.

При цьому результат виглядає ефектно та незвично. Встановлюється чаша на робочу основу врівень. Складність монтажу полягає в тому, що необхідно приділити особливу увагу стиковці країв.

Гарні вбудовані мийки для кухні

Якого кольору вибрати мийку?

Існує безліч видів мийок на кухню. Моделі відрізняються навіть за відтінками. Вибирати той чи інший колір необхідно, виходячи з таких параметрів:

 • поєднання з іншими відтінками;
 • практичність;
 • тренди.

Зазвичай відтінок мийки вибирають так, щоб вона поєднувалася з кольором стільниці, кухонного гарнітуру або загальною палітрою кімнати. Причому поєднання може бути гармонійним чи контрастним. Тобто ви можете на світлій стільниці поставити як білу мийку, так і чорну, яка виділялася б.

Порада. Якщо вибираєте кольорову мийку, зупиніться на моделях, в яких додають колорант безпосередньо в матеріал. Такі чаші зберігають яскравість кольору набагато довше.

За останніми трендами дизайнери рекомендують вибрати мийку для кухні в таких кольорах: чорний, бежевий, сірий, жовтий, бронзовий, латунний, мідний.

Якого кольору вибрати мийку для кухні Прямокутна коричнева мийка для кухні Яскрава та зручна раковина на кухні

На що звернути увагу під час вибору мийки для кухні?

Як вибрати мийку на кухню та не помилитися? Крім основних критеріїв, про які ми вже говорили, є додаткові параметри раковини, які також потрібно враховувати:

 1. Кількість секцій. Найпростішими є моделі з однією чашею. Однак для більшої функціональності (якщо це дозволяє простір) рекомендуємо встановити мийку з двома або трьома чашами. Вони місткі та практичні.
 2. Наявність бічних крил. Спеціальні зони, що знаходяться з правого боку від мийки, використовуються для сушіння посуду. Можуть бути в різних розмірах, розташовуватися з одного або по обидва боки раковини. Роблять мийку зручнішою.
 3. Наявність аксесуарів. Це може бути додатковий кран із фільтрованою водою, диспоузер, ємності-кошики для овочів та інших продуктів, подвійні конструкції мийки тощо. Усі вони помітно розширюють функціонал раковини та роблять виконання побутових завдань більш простим та зручним.

Розібравшись з тим, як вибрати хорошу мийку на кухню, ви зможете уникнути найпоширеніших помилок і знайти моделі відповідної форми та розмірів. Обов’язково враховуйте дизайн мийки – вона повинна гармонійно вписуватися в інтер’єр кухні, доповнювати його або навіть бути яскравим акцентом. Правильно підібрана конфігурація чаші зробить процес миття посуду більш комфортним, догляд за мийкою простим, а термін її експлуатації максимальним.

Новий Дім
Додати коментар