Як вибрати душову систему?

Андрій Шум
Андрій Шум
Автор
Вікторія Шум
Вікторія Шум
Перевірено
Переглядів: 591

Під душовою системою мається на увазі спеціальна стійка з однією або двома лійками, яка керується за допомогою змішувача. Сьогодні цей набір представлений у широкому асортименті, і перш ніж вибрати душову систему, вам знадобиться порівняти характеристики та функції кожної моделі.

Як вибрати душову систему?

Правильно підібрана душова система дозволяє перетворити душ зі звичайної гігієнічної процедури на час для релаксу та відпочинку. Сьогодні ми спробуємо розібратися, на які види діляться душові системи за тим чи іншим критерієм та як не помилитися з вибором продукції для облаштування душу у ванній кімнаті.

Душові системи: плюси та мінуси

Перед тим як вибрати душову систему, важливо з’ясувати всі її плюси та мінуси. Для початку визначтеся з типом системи: вона буває відкрита та закрита. І ось у рамках кожного з цих видів давайте дивитися на переваги та недоліки.

Закрита душова система: за і проти

Закриті чи вбудовані душові системи сьогодні стають особливо популярними. Річ у цілій низці переваг:

  1. Встановити їх можна у будь-якій точці кімнати.
  2. Економія площі. Оскільки всі зайві елементи системи монтуються всередину, комплект виглядає мінімалістичним, що дозволяє встановити душ навіть у найменшій ванній кімнаті.
  3. Стильний вигляд. Також пояснюється тим, що на виду залишаються лише основні елементи системи, які часто виглядають лаконічно та мінімалістично.
  4. Простота у догляді. Протирати такий душ можна всього за пару хвилин, і прибирання тепер забирає менше часу.

Серед основних недоліків прихованого монтажу душових систем:

  1. Висока вартість робіт.
  2. Складність безпосередньо в установці – провести самостійний монтаж вам не вдасться Краще довірити роботу професіоналам.
  3. Планувати розташування душу доведеться ще перед початком ремонту.
  4. Складність ремонту. У разі поломки комплекту, краще не братися за його лагодження своїми руками.
Кількість дрібних деталей, у тому числі форсунків, може впливати на термін експлуатації душової системи. Як правило, чим їх більше, тим більшим стає ризик поломки конструкції.

Вбудована душова система Приклад стильної вбудованої душової системи

Відкриті душові системи, їх переваги та недоліки

Відкриті душові системи зустрічаються найчастіше. Це можна пояснити такими перевагами:

  1. Вигідна вартість порівняно із системами закритого типу.
  2. Простота установки. Вам не доведеться заздалегідь планувати розташування душової системи.
  3. Простота у ремонті. Всі деталі знаходяться на виду, завдяки чому замінити їх можна самостійно.

Не можна не уточнити недоліки такого способу монтажу:

  1. Складнощі у догляді за душовою системою. Протирати всі елементи – процес тривалий і кропіткий.
  2. Занадто забивають простір і віднімають місце в і без того невеликій ванній кімнаті.

Душова система відкритого типу Приклад відкритої душової системи у будинку Стильна сучасна душова система відкритого типу

Види душових систем

Багато покупців стикаються з вибором душової системи вперше. Це означає, що вони не до кінця знають всі особливості роботи системи та види комплектів. За типом монтажу, як ми вже говорили вище, душові комплекти поділяються на два види:

  • зовнішні, всі складові яких знаходяться на виду і не монтуються у стіну;
  • приховані зі змішувачем та розведенням води всередині стіни та лійкою зовні.

Давайте розглянемо й інші поширені критерії та види душових систем, виходячи з їхньіх базових характеристик.

Зі змішувачем або без нього

Може здатися, що душова система без змішувача непрактична та марна. Однак у деяких ситуаціях саме цей варіант є найоптимальнішим. Моделі без змішувача вибирають у випадку, якщо в кімнаті вже встановлено ванну, до якої приєднаний змішувач.

У такій ситуації можна поставити спеціальний перемикач між лійками та змішувати воду за допомогою одного елемента. Це не тільки помітно спрощує конструкцію та робить її менш громіздкою, але й допомагає трохи заощадити.

Душова система з двома лійками

З термостатом чи без

Отже, ви остаточно визначилися з тим, що вам потрібна душова система зі змішувачем. Тільки ось задача, сьогодні він представлений у кількох видах. Тож тут також доведеться вибирати. Виділяють:

  1. Термостат. Душова система з термостатом дозволяє максимально точно контролювати температуру води, що подається з лійки. Ще одна її перевага в тому, що температура води не знижується, якщо змінюється сила її подачі (наприклад, хтось відкрив кран на кухні або спустив воду в унітазі). Ну і не забуваємо про зовнішній вигляд: термостат виглядає стильно та лаконічно, ідеально підходить для сучасних інтер’єрів. Щоправда, вартість такого змішувача досить висока. Сучасний змішувач із термостатом
  2. Класичний вид. Це досить бюджетна модель порівняно з тим самим термостатом. Крім того, класичні змішувачі добре поєднуються з такими ж деталями, встановленими, наприклад, над умивальником ванної кімнати. Ще вони максимально прості у використанні, ми до них звикли, і змішування води не викликатиме труднощів. Особливо це актуально для старшого покоління, якому складно даються технічні новинки. Душова система класичного типу

З виливом або без

Мало хто розуміється на деталях змішувачів та знає, що таке вилив. Однак цей показник також важливо враховувати. Під виливом мається на увазі невеликий окремий кран для того, щоб можна було набирати воду у ванну.

Вилив потрібен, відповідно, якщо у вас душ з’єднаний з ванною або душова кабіна досить висока, і ви плануєте використовувати її навіть як міні-ванну.

Такі моделі зустрічаються не так часто, тому вибір невеликий. Проте навіть тут можна знайти як класичні змішувачі, так і термостати.

Приклад душової системи з виливом

Види лійок у душових системах

Верхні душові лійки представлені в широкому асортименті. Вони відрізняються один від одної за режимами подачі води, формою та розмірами. Тут працює негласне правило: чим більший діаметр верхньої лійки, тим складніше вона влаштована і, відповідно, тим дорожче вона коштуватиме. Все тому, що у великих конструкціях необхідно приділити особливу увагу розподілу тиску та забезпечити рівномірний потік води.

Багато сучасних лійок сьогодні пропонують кілька режимів подачі води: звичайний і масажний струмінь. Моделі з опуклою формою подають також особливий конусний струмінь.

Режими подачі води в душових лійках

Якщо говорити про форму лійок, вона може бути: квадратною, овальною, круглою. Класичним є останній варіант, діаметр якого починається від 16 см і більше. Мінімальний розмір квадратних моделей складає 15х15 см.

Кругла душова лійка Приклад душової лійки прямокутної форми

З якого матеріалу краще вибрати душову систему?

Вибираючи душову систему для ванни, важливо звернути увагу і на матеріал, з якого вона виготовлена. Тут необхідно розглядати кожен душовий гарнітур окремо:

  1. Лійка. Найміцнішим і найбільш довговічним матеріалом для неї є латунь. Поєднання цинку, міді та олова робить матеріал зносостійким, запобігає появі іржі та корозії. Також лійки можуть виготовлятися із сталі з хромовим напиленням. Такі моделі зазвичай дешевші за ті, що виготовлені з латуні. Від пластикових лійок краще відмовитись. Так, вони коштують дешевше, проте не є ані міцними, ані довговічними. Найдорожчими є лійки, виготовлені з бронзи. Це через їх благородний зовнішній вигляд, вишуканість і довговічність.
  2. Шланги. Перш ніж вибрати душову систему, придивіться до матеріалу шлангу. Внутрішня частина його виготовляється з гуми або пластику. Обмотують її зазвичай металевим кожухом на основі алюмінію. Шланг повинен бути надійним, м’яким, здатним скручуватися без заломів.

Якої фірми вибрати душову систему?

Душова система у ванній повинна бути красивою, зносостійкою та довговічною. І це також залежатиме і від виробника комплекту. Які бренди вважаються найпопулярнішими? Є кілька фірм, які користуються популярністю у покупців. Усі вони довели якість своєї продукції та відповідальний підхід до найменших деталей. Це бренди:

  1. Grohe. Відомий німецький бренд, який пропонує душові системи зі змішувачем та верхнім душем та виливом у різній ціновій категорії. Усі комплекти відрізняються преміум-якістю. А гарантія на фурнітуру душової системи складає 5 років.
  2. Hansgrohe. Ще один німецький виробник, який пропонує бюджетніші варіанти душових систем і дає гарантію на їх роботу терміном до 2 років.
  3. Jacob Delafon. Французький бренд, продукція якого відрізняється стильним зовнішнім виглядом. Душові системи розробляють досвідчені дизайнери з урахуванням останніх тенденцій інтер’єру ванної кімнати. Бренд дає гарантію на свою продукцію терміном на 2 роки.

Також популярними стали бренди: Tres, Rea, Paini, Grb та Steinberg. Всі сантехнічні комплекти, представлені цими фірмами, функціональні та відрізняються стильним та оригінальним дизайном. Компанії пропонують душові системи в різних цінових сегментах, щоб ви могли підібрати для себе потрібний варіант.

На що звернути увагу під час вибору душової системи?

Неважливо, чи плануєте вибрати душову систему з тропічним душем чи класичний та більш бюджетний комплект. Перш ніж купити всі елементи, важливо звернути увагу на такі фактори:

  1. Конструкція. Обов’язково враховуйте довжину шланга та можливість її збільшення залежно від зросту людини.
  2. Діаметр лійки. Враховується параметр як нижньої, так і верхньої лійки. Більший діаметр збільшує витрату води, проте є більш функціональним та практичним.
  3. Матеріал. Ми вже говорили і ще раз повторимо, що найоптимальнішим варіантом для душової системи є латунь.
  4. Якість фурнітури. Вона має бути міцною та довговічною. Краще зупинитися на фурнітурі з кераміки та уникати пластикових елементів.

Вибрати душову систему для ванни – процес відповідальний та досить складний. Особливо для тих, хто стикається з ним уперше. Ми розібрали основні фактори, за якими виділяють ті чи інші види душових систем, а також зібрали для вас найважливіші критерії, на які варто звернути увагу перед покупкою. Враховуйте матеріал, характеристики та виробників. І обов’язково довірте установку системи професіоналам – тільки так ви зможете отримати сучасний комфортабельний душ, який подарує насолоду і релакс і прослужить якнайдовше.

Поділитися статтею:

Андрій Шум
Андрій Шум
Автор, Андрій Шум Новий Дім
Читати схожі статті:
Як прибрати запах із пральної машини?
Побут
Як прибрати запах із пральної машини?
7
0
ТОП-10 найкращих електрогрилів 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих електрогрилів 2024 року
12
0
Як позбутися комарів у домашніх умовах?
Побут
Як позбутися комарів у домашніх умовах?
11
0
ТОП-5 найкращих вертикальних пилососів 2024 року
Побутова техніка
ТОП-5 найкращих вертикальних пилососів 2024 року
15
0
ТОП-10 найкращих кондиціонерів для дому 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих кондиціонерів для дому 2024 року
11930
85
Як правильно вибрати ролети на вікна?
Двері, вікна
Як правильно вибрати ролети на вікна?
15
0
ТОП-10 найкращих витяжок для кухні 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих витяжок для кухні 2024 року
43525
313
ТОП-10 найкращих духових шаф 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих духових шаф 2024 року
37056
266
ТОП-10 найкращих бойлерів 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих бойлерів 2024 року
29626
213
Як позбутися запаху з каналізації?
Каналізація
Як позбутися запаху з каналізації?
54
0
ТОП-10 найкращих сушильних машин 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих сушильних машин 2024 року
5105
35
ТОП-10 найкращих роботів-пилососів 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих роботів-пилососів 2024 року
30153
217
ТОП-10 найкращих кавомашин для дому 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих кавомашин для дому 2024 року
30990
222
ТОП-10 найкращих телевізорів 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих телевізорів 2024 року
29532
212
ТОП-10 найкращих холодильників 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих холодильників 2024 року
59129
425