Як ефективно почистити пральну машину?

Товари для дому

Для жінки догляд за головною помічницею в будинку – це першочергове завдання, інакше чекає ручне прання. Тому важливо знати, як почистити пральну машину правильно та вчасно. Своєчасний догляд за цією побутовою технікою забезпечує її тривалу та безпроблемну експлуатацію.

Багато хто з тих, хто вважав чистку пралки марною тратою грошей і часу, вже не раз пошкодували про таке зневажливе ставлення до такого дорогого предмета в побуті. Почистивши техніку від накипу, бруду, плісняви ​​та запаху, ви зможете значно покращити якість її роботи та збільшити термін служби. А це означає, що вам не скоро знадобляться додаткові витрати на нову машинку.

Відкрити й просушити машину після відпрацьованого сеансу роботи – недостатньо превентивний спосіб, щоб очистити пральну машину, і цим захистити її від можливих поломок. Насправді існує кілька причин її несправності:

 1. Жорстка вода. У водопровідній воді міститься велика кількість різних домішок, солей, магнію та кальцію. При нагріванні багато хто з них осідає на внутрішніх частинах у вигляді накипу, що з часом виводить її з ладу.
 2. Цвіль. Ця техніка працює в постійному контакті з водою, тому через надмірну вологість з часом з’являється пліснява та неприємні запахи, від яких обов’язково потрібно почистити пральну машину.
 3. Бруд. Переться брудна білизна, тому згодом бруд накопичується на деталях.

Корисно! Зверніть увагу, що окрім профілактики, головними сигналами до термінового очищення пральної машини називають неприємний запах, зниження якості прання, збої в роботі та некоректні зміни у температурі води.

Поломки пральної машинки через забруднення

Як очищати різні види забруднень пральної машини?

Залежно від виду забруднення, машина потребує різного очищення. Для цього потрібні різні матеріали, засоби та підхід. Те, що дієво при боротьбі з накипом, абсолютно марне від цвілі.

Як очистити пральну машину від накипу?

Один із головних ворогів побутових предметів, що контактують із гарячою водою у квартирі, — це накип. Жорстка вода з великою кількістю домішок під час закипання видає осад, який осідає на внутрішніх частинах, утворюючи наліт. У боротьбі з цією проблемою найбільш актуальне чищення пральної машини лимонною кислотою.

Цього засобу необхідно використовувати з розрахунку об’єму барабана: на 1 кг потрібно 20-30 г. Тобто для машинки із завантаженням білизни в 5 кг знадобиться мінімум 100 г кислоти. При цьому машина запускається на найтриваліший режим із найвищою температурою.

Чищення пральної машини від накипу лимонною кислотою

Як очистити пральну машину від бруду?

Часте прання сильно забруднених речей, використання агресивних хімічних засобів, а також неякісної води, призводить до накопичення бруду на різних елементах апарату.

Ефективно почистити пральну машину від бруду – це означає провести генеральне прибирання як зовнішніх елементів, так і внутрішніх. Як правило, багато хто звик тільки протирати техніку зверху від пилу та барабан після сеансу прання. Однак більш ретельне прибирання має на увазі миття як відсіку для порошку, так й барабана та манжети, де відбувається основне накопичення жирів та домішок із забруднених речей.

Для чищення барабана часто використовують суміш води з содою в пропорції 1:1, яку додають у лоток для миючих засобів, а в сам барабан наливають не більше 400 мл оцту. При включенні режиму з максимальною температурою відбувається самоочищення всіх внутрішніх елементів.

Як почистити пральну машину від бруду

Як очистити пральну машину від плісняви?

​​Якщо у вас виникло питання, чим краще промивати пральну машину від плісняви, то в цьому випадку допомагає мідний купорос. З його допомогою можна позбутися чорних плям на манжеті, які утворюються цвіллю.

У 1 літрі води необхідно розчинити 30 г мідного купоросу та нанести на проблемне місце. За добу або хоча б ніч, розчин треба змити водою, а потім протерти сухою ганчіркою.

Як правильно очистити пральну машинку від плісняви

Як очистити пральну машину від запаху?

З неприємними запахами, які виникають часто від накопичення бруду або появи цвілі, рекомендується боротися за допомогою:

 • соди, як у випадку з брудом (2-3 столові ложки у відсік для порошку та на повномасштабне прання з високим градусом);
 • оцту (400 мл необхідно залити в барабан і запустити прання на максимальних температурах). Щоб потім позбутися запаху оцту, потрібно просто включити режим короткого прання та сполоснути апарат;
 • спеціальних хімічних миючих засобів, яких на ринку велика різноманітність.

Чим прибрати неприємний запах з пральної машинки

Порада! Коли чистимо пральну машину або навіть просто вмикаємо на режим прання, завершити сеанс завжди потрібно протиранням сухою ганчіркою. Відсік для порошку та барабан лишайте відкритим на кілька годин для просихання внутрішніх деталей.

Очищення основних елементів прання

Від виду поломки залежить і те, яку деталь в апараті потрібно привести до належного стану. Нижче наведені основні елементи машини, які найчастіше виходять з ладу через бруд та накип.

Як почистити барабан і ТЕН від накипу?

Якщо ви коли-небудь стикалися з питанням, що треба чистити в пральній машині через виникнення тієї чи іншої неполадки в роботі, то вам точно відоме поняття “ТЕН”. Поломка трубчастого електронагрівача – проблема номер 1, що блокує весь процес прання. ТЕН знаходиться в постійному контакті з водою, тому і страждає насамперед від накипу.

При пошуку відповіді на питання, як прибрати накип у пральній машині, слід насамперед звернути увагу на спеціальні засоби, які зроблять це дбайливо. З домашніх підручних засобів використовують переважно лимонну кислоту. Для цього беруть 100-150 г кислоти та поміщають у відсік для порошку, запускають тривале прання на максимальних температурах. Таку профілактику барабана та ТЕНу краще проводити 1 раз на місяць при частих праннях.

Очищення барабана та ТЕНу пральної машинки від накипу

Очищення зливного фільтра

Після кожного сеансу прання важливо не забувати чистити зливний фільтр. Якщо вам це здається марною тратою часу і не значним фактором на шляху до продовження терміну експлуатації машини, то це помилка. У цьому місці накопичується безліч сміття, включаючи волосся, пух, пил, бруд, частинки з кишень. Тому чистити пральну машину та зливальний фільтр важливо після кожного прання.

Для такого виду очищення потрібно приготувати ганчірку на підлогу та ємність для води під отвір зливу. Потім відкрийте фільтр, злийте всю рідину, почистьте і витріть насухо.

Як почистити зливний фільтр у пральній машині

Очищення фільтра водопровідної води

Крім забруднень у зливному фільтрі, також можна знайти неполадки й у вхідному фільтрі водопровідної води, де часто накопичується іржа та пісок. Для цього перекрийте доступ холодної води до техніки на задній панелі вгорі, та зніміть сіточку за допомогою інструмента. Для очищення необхідна щітка та проточна вода.

Очищення фільтру водопровідної води для пральної машинки

Чищення манжети (ущільнювальної гумки)

Після того, як пройшов цикл прання з лимонною кислотою або іншим засобом для очищення від накипу та бруду, необхідно оглянути гумовий ущільнювач барабана. Це те, що завжди потрібно чистити в пральній машині, тому що він найчастіше страждає від плісняви. У ньому застоюється бруд та волога. Гуму можна почистити содою або миючим засобом. Не забувайте мити барабан і гуму по всьому колу. В кінці насухо витирайте ганчіркою.

Якщо на гумі виявлені чорні плями, які не відмиваються ніякими засобами, то це пліснява, що в’їлася. Вихід у цьому випадку один – заміна манжети.

Як правильно помити манжету пральної машинки

Чищення лотка для порошку та ополіскувача

Ще один регулярний накопичувач бруду та розсадник цвілі в машині – це контейнер для порошку й ополіскувача. Щоб почистити пральну машину в цьому резервуарі необхідно його вийняти, обдати проточною водою, та при наявності відкладень вимити їх губкою із засобом. Якщо вже накопичилося багато цвілі, то можна залити резервуар гелем для унітазів або засобом, що містить хлор, на пару годин. Фахівці рекомендують вимивати лоток після кожного 5-го прання.

Чищення лотка для порошку та ополіскувача в пральні

Зовнішнє очищення корпуса і дверцят

Як помити верх пральної машини? Перед початком зовнішнього миття слід вимкнути її від мережі. Візьміть губку або вологу чисту ганчірку і витріть всі стінки та кришку апарату. Якщо є сильно забруднені місця, можна застосувати миючий засіб.

Методи зовнішнього очищення пральної машини

Якщо вас турбує питання, як часто потрібно чистити пральну машину для її тривалої експлуатації, то регулярність залежить від місця та виду забруднення. Наприклад, ТЕН бажано очищати 1 раз на місяць, а догляд за барабаном проводити після кожного прання.

Профілактичний догляд за пральною машиною

Завжди є “золоті правила”, які допомагають подовжити термін служби машини. Їх виконувати зовсім нескладно, зате техніка віддячить вам довгими роками ефективної роботи. У чому полягає профілактичний догляд за пралкою:

 1. Не слід заштовхувати в барабан білизни більше, ніж вона здатна прийняти. Навіть якщо зазначений 5 кг об’єм, це не означає, що потрібно вщент забивати корпус, трамбуючи його до зазначеного обсягу.
 2. Ніколи не залишайте випрану білизну в машинці, а відразу розвішуйте її для сушіння.
 3. Не збирайте брудну білизну в барабані, оскільки це є джерелом неприємних запахів і перешкоджає нормальній вентиляції після сеансу прання.
 4. Не допускайте потрапляння в барабан та внутрішні деталі сторонніх предметів, а отже, ретельно перевіряйте кишені.
 5. Регулярно промивайте лоток для порошку та фільтри. Якщо не знаєте самі, як почистити пральну машину, то зверніться за допомогою до професіоналів.
 6. Використовуйте виключно засоби, призначені для пральної машини.
 7. По завершенні прального циклу залишайте дверцята відкритими на пару годин, щоб позбутися вологи та запахів.
 8. Якщо вам здається, що машина пере без проблем, профілактичне чищення від накипу слід все одно проводити.

Профілактичний догляд за пральною машиною

Також читайте: Яка пральна машина краще – з фронтальним чи вертикальним завантаженням

Не варто лінуватися проводити профілактичні дії, адже вони дуже прості та вимагають мінімальних витрат. А ось запущені проблеми з пліснявою або накипом вирішити буде набагато складніше. Це вимагатиме мінімум заміни деталі, а максимум – цілого апарату, що недешеве задоволення.

Новий Дім
Додати коментар