Рослини для альпійської гірки: правила вибору та поєднання кольорів

Дача
Россия вторглась на территорию суверенной и независимой страны Украины!

Россию ожидают неизбежные жесткие санкции, которые ударят в первую очередь по простым гражданам!

Поддержите нашу армию:

Доверяйте только проверенным источникам!

Віримо в перемогу України!

Слава Україні!

Квітник, оформлений за допомогою поєднання різнокольорових рослин та каміння, виглядає оригінально і точно привертає увагу. І щоб така клумба доповнювала екстер’єр заміського будинку і створювала цілісну картину, важливо правильно вибрати рослини для альпійської гірки.

Альпінарій – популярне сьогодні оформлення дачної або прибудинкової ділянки. Він виглядає оригінально, відрізняється простотою у догляді та різноманітністю варіацій. Підбір квітів повинен ретельно продумуватися за рядом критеріїв: одночасне цвітіння, відповідний ґрунт, відтінки тощо. Давайте розберемося, як вибрати квіти для гірки альпійської, щоб композиція виглядала природно та гармонійно.

Особливості підбору рослин для альпійської гірки

Оформлення альпійської гірки квітами – процес відповідальний та непростий. Так, у ньому є нотка творчості. Однак тільки після того, як ви ретельно розплануєте територію та підберете рослини, що підходять вашому регіону. Враховуйте такі фактори:

  1. Квіти для альпінарію підбираються переважно низькорослі. Рослини повинні бути компактними і такими, що відповідали б габаритам альпійської гірки.
  2. Перед тим, як купити рослину, вивчіть склад ґрунту та визначте особливості клімату. Не всі квіти приживаються на новому місці.
  3. Враховуйте також і взаємодію рослин із променями сонця. На світлих ділянках краще посадити квіти, які люблять сонце, а в тіні – тіньолюбні рослини.
  4. Інтенсивність розростання рослин. Цей фактор важливо враховувати, оскільки чагарники та квіти, які помітно розростаються вшир, можуть зачіпати інші рослини і цим псувати композицію.
  5. Чи співіснують дві рослини між собою. Деякі квіти не приживаються, перебуваючи із «неприємними сусідами».
  6. Ритм цвітіння. Якщо хочете, щоб гірка покрилася яскравими фарбами в певний період, зупиніться на рослинах, які цвітуть одночасно.
  7. Поєднання квітів у альпійській гірці. Ще один важливий фактор вибору. Необхідно, щоб усі квітучі рослини були підібрані за відтінками. Клумба не повинна бути сильно строкатою або навпаки – надто бляклою.

Як вибрати рослини для альпійської гірки Особливості вибору рослин для альпійської гірки

Види декоративних рослин для альпінарію.

Альпійську гірку з квітів сьогодні можна скласти з багатьох рослин: однорічники, багаторічники, чагарники тощо. Це дозволяє продумувати цікаві оригінальні композиції, які оживлять прибудинкову територію.

Порада. Перед тим, як здійснювати вибір квітів для альпійської гірки, намалюйте приблизний план композиції. Продумайте, де будуть розташовуватися великі і дрібні квіти, якими повинні бути аксесуари, які камені використовуються для оформлення скелястої ділянки. Це допоможе уникнути багатьох помилок.

Отже, давайте розберемося з особливостями та назвами квітів альпійської гірки, розглянувши кожну категорію:

Однорічні рослини

Часто в альпінарій садять однорічні рослини. Повністю висадити ними клумбу не найкраща ідея. А ось заповнити деякі прогалини та прикрасити готову композицію однорічниками цілком можливо.

Можна використовувати невеликі квіти або рослини-килимки, які сховають цибулини та деякі ділянки, що відцвітають. Серед однорічників популярні: чорнобривці, зайцехвістник і т.і.

Однорічні рослини для альпійської гірки Красиві однорічні рослини для альпійської гірки Альпійська гірка з однорічними рослинами Яскраві однорічні квіти для альпійської гірки Однорічні рослини з ніжним забарвленням для альпійської гірки

Багаторічні рослини

Здійснюючи вибір рослин для альпійської гірки, ми рекомендуємо в першу чергу багаторічні квіти для клумби. Саме вони становлять основу композиції. Підбирайте рослини, які доречно виглядали б на скелястому пейзажі (з цієї причини, наприклад, жоржини для альпінарію не зовсім підходять).

Квіти мають бути дрібними, можливо навіть рідкими. Бажано вибирати сорти, які трапляються і в дикій природі. Серед багаторічних рослин для альпінарію лідирують: едельвейс, іберіс, перстач, льон, вічнозелений овес і костриця, рястка, пушкінія, рябчик, безсмертник, флокс, гвоздика, ехінацея, барвінок, гіацинт, чебрець.

Красиві багаторічні рослини для альпійських гірок Яскраві багаторічники для альпійської гірки Компактна багаторічна рослина для альпійської гірки Облаштування альпійської гірки багаторічними рослинами Прикраса альпійської гірки багаторічниками Найкращі багаторічні рослини для альпійської гірки Яскраві багаторічні квіти для альпійської гірки

Цибулинні

Цибулинні квіти є справжньою окрасою будь-якої клумби. У тому числі й у альпійській гірці. Це можуть бути крокуси, проліски або підсніжники, рястка, тюльпани тощо.

Цибулинні рослини легко висаджуються і приживаються на більшості видів ґрунту. Їхній недолік полягає лише в тому, що свою декоративну функцію такі квіти виконують недовго: термін їхнього цвітіння досить короткий.

Цибулинні квіти для альпійської гірки Красиві цибулинні рослини для альпійської гірки Компактні цибулинні квіти для альпійської гірки Ніжні цибулинні квіти для облаштування альпійської гірки Якісні цибулинні рослини для всіх альпійських гірок

Хвойні

У багатьох людей, які мріють про альпійську гірку, вибір рослин зупиняється на хвойних. Це можуть бути рослини, що стеляться або невисокі варіанти, які допоможуть прикрасити альпінарій протягом усього року.

Якщо ви вважаєте, що без квітів хвойні рослини виглядають нудними, ви просто не бачили всі різноманітні відтінки хвої. Вона може бути світлішою або темнішою, насичено-зеленою або з переходом у попелясто-блакитний.

Головна перевага хвойних – повільне зростання, що не порушує гармонію клумби роками. А ще великий вибір різних варіантів. Це може бути і сосна, і ялина, і туя чи ялівець. Рідше зустрічаються: кипарисники, карликова ялиця, тис ягідний тощо. У рамках кожного з цих рослин виділяються багато сортів. Наприклад, у карликової сосни налічується понад 20 різних варіацій, що відрізняються висотою, відтінками, формою рослин тощо.

Хвойні рослини для альпійської гірки Найкращі хвойні рослини для альпійської гірки Красиві хвойні дерева для альпійської гірки Компактні хвойні рослини для альпійської гірки Оформлення альпійської гірки хвойними рослинами Найкращі хвойні чагарники для альпійської гірки Як облаштувати альпійську гірку хвойними рослинами

Чагарники

Що посадити на альпійську гірку? Ще один цікавий варіант – чагарники. Це, як правило, декоративні рослини, які мають середню висоту, красиве листя та сезонне цвітіння. Недолік полягає лише в тому, що листя у чагарників на осінь обсипається, а це помітно додає роботи в саду. Але і тут є рішення: ви завжди можете посадити вічнозелені чагарники, наприклад, верес або окремі сорти барбарису.

Серед інших чагарникових рослин, що використовуються для альпінарію: перстач, спірея, кизильник, самшит.

Які чагарники посадити на альпійську гірку Оформлення альпійської гірки за допомогою чагарників Гарні чагарники для альпійської гірки Чагарники для оздоблення альпійської гірки

Ґрунтопокривні

Грунтопокривні вважаються одними з найкращих рослин для альпійської гірки. Все тому, що такі квіти трапляються і в дикій природі. Саме вони обрамляють скелясті пейзажі і прикрашають собою камені.

Серед ґрунтопокровних найчастіше висаджують арабіс, каменоломку, ясменник, вероніку, живучку, молодило. Деякі з них, наприклад, очиток або мшанку, можна висаджувати килимками або своєрідними подушками. А ось, наприклад, молодило висаджується маленькою групою, наче невеликий оазис серед великого каміння.

Килимок із рослин на альпійській гірці Покривні рослини для альпійської гірки Красиві ґрунтопокривні рослини для альпійської гірки Яскравий квітковий килимок на альпійській гірці Оформлення альпійської гірки покривними рослинами Найкращі покривні рослини для альпійських гірок

Оформлення ярусної композиції альпійської гірки

Тепер давайте розберемося, як правильно розташувати рослини на гірці альпійській. Викладається вона ярусами, до оформлення кожного з яких висувається низка правил. Щоб декоративні рослини та чагарники не затьмарювали один одного, а навпаки – ідеально поєднувалися і створювали єдину картину, складайте альпінарій поступово.

Підніжжя

Щойно запаслися всім для альпійської гірки, необхідно приступати до висаджування ярусів. Починати її можна і з вершини, і з підніжжя – все залежить від складності та висоти композиції.

Якщо ви вирішуєте спочатку висаджувати підніжжя, вибирайте рослини, які добре переносять тінь. Вся справа в тому, що сонце не завжди доходить до нижнього ярусу. Крім того, ґрунт тут досить вологий. Тож непогано було б висадити сюди вологолюбні квіти. Це можуть бути компактні кущики або килимки.

Також саме в нижньому ярусі найчастіше висаджують чагарники та деревоподібні рослини, наприклад, карликову хвою.

Оформлення підніжжя альпійської гірки Рослини для прикраси підніжжя альпійської гірки Красиві квіти для підніжжя альпійської гірки Прикраса підніжжя альпійської гірки гарними квітами

Середній рівень альпінарію

Середній ярус вважається чимось перехідним між підніжжям і вершиною. Тут також досить багато сонця, проте рослини все ж таки більше захищені від вітру та попадання прямих сонячних променів. Отже краще вибирати квіти, які однаково переносять і тінь, і сонце.

Вологість ґрунту в середньому ярусі помірна. Тут ще багато залежатиме від того, на якому боці розташований ярус. Наприклад, з південного боку сонця буде так само багато, як і на вершині альпінарію. А ось на північній стороні низькорослі рослини навряд чи зможуть насолодитися променями сонця.

При цьому найбільша різноманітність рослин відзначається саме для середнього ярусу. Це може бути арабіс, дзвіночки, полин, флокс, цибулинні рослини, ялина і т. і. Також саме на середньому ярусі чудово виглядають додаткові аксесуари, які роблять альпійську гірку в інтер’єрі стильнішою, надають композиції унікальності та завершеності.

Рослини для середнього ярусу альпінарію Чим прикрасити середній ярус альпійської гірки Красиві рослини для середнього ярусу альпійської гірки

Вершина альпійської гірки

Вершина вважається одним із найбільш сонячних і, відповідно, сухих місць. А ще верхній ярус сильніше продувається вітром, порівняно з нижніми. Вибирайте рослини, які добре переносять сонячні промені та вітер. Це може бути едельвейс, чебрець, іберіс, гвоздика тощо.

Нагорі можна висаджувати як високі, і низькі рослини. Їх все одно буде помітно через розташування квітів.

Чим прикрасити вершину альпійської гірки Рослини для вершини альпійської гірки Оформлення вершини альпійської гірки Красиві зелені рослини для вершини альпійської гірки

Альпінарії сьогодні стали одним із найпопулярніших способів оформлення ландшафтного дизайну. Вони імітують гірський пейзаж та прикрашаються різними видами рослин. Правильно підібравши квіти та траву для альпійської гірки, ви зможете своїми руками створити гарну клумбу, яка пожвавить скелястий ландшафт і відобразить гармонію живої та неживої природи.

Новий Дім
Додати коментар