7 інтер’єрних тенденцій, які змінюють ванну кімнату

Інтер'єр

Головним трендом облаштування житла залишається людиноцентризм. Ймовірно, персоналізований простір для комфортного відпочинку, повноцінної роботи та навчання залишиться центральною тенденцією наступних років. Трансформація зачепила не лише житлову та робочу, а й санітарну зону. Серед тенденцій, що зараз активно використовують під час створення дизайн-проєктів ванних кімнат, можна виділити 7 пунктів. Деякі з них присутні в інтер’єрній моді не перший сезон, інші ― з’явилися нещодавно. Однак всі вони допомагають організувати зручний, стильний та практичний санвузол.

Креативна асиметрія та округлі форми

Тренд на асиметричні форми та плавні лінії особливо відчутний в ніші ванн. Неправильна геометрія дозволяє ефективно використовувати квадратні метри, що особливо актуально для типових невеликих приміщень. Водночас асиметричні ванни проєктуються так, щоб забезпечити умови для комфортної гігієни. Місткі моделі часто доповнені широкими бортиками для зберігання косметичних засобів. Закрити простір під ванною дизайнери пропонують панеллю, яка швидко встановлюється та легко знімається за необхідності.

Дизайн асиметричноі ванни

Округлі форми мінімізують випадкові удари й асоціюються із затишком, гармонією, медитативною атмосферою. Якщо плануєте перетворити ванну кімнату на власний spa-острівець, обирайте сантехніку з плавними лініями.

Природна рустикальність

Більшість синтетичних матеріалів переважають природні за показниками міцності. Однак саме в оточенні предметів із дерева, кераміки, каменю людина почуває себе максимально комфортно. Тренд повернення до природи проявляється не тільки у використанні певних матеріалів, а й у грубуватій простоті. Прагнення до зрозумілих, лаконічних та приємних образів можна пояснити втомою від помпезності та люксового блиску, що раніше панували в декоруванні.

Симбіоз минималистичной і рустикальной тенденцій у ванній

Симбіоз мінімалістичної та рустикальної тенденцій подарував безліч цікавих рішень. Облицьовані каменем чи керамічними кахлями стіни ― основа спокійного інтер’єру із розслабленим настроєм. Гармонійно доповнюють таке оздоблення меблі з підкресленою фактурою дерева. Шпоновані фасади шафок, пеналів, тумб мають вологостійке просочення, тому за належного догляду прослужать роки.

Матові поверхні та графічні темні акценти

Білий та світло-бежевий залишаються серед базових кольорів для ванної кімнати. Однак до традиційної «земляної» палітри додаються нетипові та навіть неочікувані відтінки. Чорнильний, темно-синій, темно-коричневий та всеосяжний чорний активно використовують, щоб візуально зонувати приміщення, задати ритм і розставити акценти.

Матові поверхні і графічні темні акценти у ванній

Насичені та глибокі кольори цікаво контрастують із матовими поверхнями. Виробники пропонують матові кахлі, кераміку, фасади меблів. Душові кабіни з чорним профілем є у фабрик різних сегментів, однак рекомендуємо обирати обладнання перевірених часом компаній. Чудово зарекомендувала себе продукція чеських брендів, наприклад торгової марки Ravak. Детальніше ознайомитися з модними трендами у сфері сантехніки можна тут: «Останні тенденції в декорі ванної кімнати».

Індивідуалізована душова зона

Безпечна та функціональна зона душу ― обов’язковий елемент сучасного санвузла. Ця частина простору також стає персоналізованою: провідну роль грають потреби конкретних користувачів. Дизайнери вкотре звернули увагу на безбар’єрні рішення. Душові огородження формату walk-in ― це швидкий доступ, оптимальний варіант для людей з обмеженою мобільністю, просте встановлення, раціональне використання корисного простору.

Індивідуалізована душова зона

Куточки не мають піддону, дверей та встановлюються в кутку кімнати чи біля стіни. Така конструкція забезпечує вільний доступ у душову зону та не перевантажує зазвичай обмежений простір зайвими елементами. Кабіни з безбар’єрним входом можна укомплектувати душовою системою, сидінням, тримачами, полицями та іншими аксесуарами. Набирають популярність куточки для двох.

Функціональні системи освітлення

Сучасна ванна кімната потребує багаторівневого освітлення. Крім центрального світильника, обов’язкове локальне підсвічування. Без правильного освітлення складно накласти макіяж чи поголитися, а також не завжди просто знайти потрібні речі в шафці чи на полиці.

Функціональні системи освітлення у ванній

Враховуючи тенденцію до спрощення та функціональності, настінні бра поступаються місцем дзеркалам зі світлодіодним підсвічуванням. Дзеркальне полотно з вбудованими світлодіодами займає мінімум місця та забезпечує достатнє додаткове освітлення. Крім того, смужка, що світиться, виконує й естетичну функцію. Світлодіоди розміщують по периметру, з боків чи формують із них візерунки.

Безконтактне оснащення

Одна з головних тенденцій санітарних приміщень контрактного сегмента ― використання touch-free технологій. Безконтактна сантехніка ― значний крок для покращення гігієнічності громадських санвузлів. Сенсори та датчики руху дозволяють не торкатися змішувачів, кнопок змиву, дозаторів мила, сушарок для рук, вимикачів світла.

Зміщення меж санітарного простору

Персоналізований інтер’єр ― це не про звичні стандарти та правила. Підтверджують думку не лише експериментальна палітра чи незвичні форми. Дизайнери пропонують розширити розуміння функціонального простору та змістити межі. Злиття ванної кімнати та спальні чи тераси дозволяє раціонально використати корисну площу або укомплектувати омріяну wellness-зону.

Зміщення меж санітарного простору

Об’єднання зони водних процедур зі спальнею може створювати незручності, позбутися яких допомагають технології. Виробники працюють над безшумними душовими системами та обладнанням для підтримання комфортного мікроклімату.

Новий Дім
Додати коментар