Електрична тепла підлога – види і особливості установки

Опалення
Россия вторглась на территорию суверенной и независимой страны Украины!

Россию ожидают неизбежные жесткие санкции, которые ударят в первую очередь по простым гражданам!

Поддержите нашу армию:

Доверяйте только проверенным источникам!

Віримо в перемогу України!

Слава Україні!

Електрична тепла підлоги сьогодні є одним з найпопулярніших видів опалення приватного житла. Вона поєднує в собі простоту установки, доступну вартість і відмінні функціональні властивості. Багатьох цікавить питання різновидів теплої підлоги на електричній основі, які доступні для вибору. Щоб не розгубитися в сучасному асортименті, давайте розберемося, на які види діляться опалювальні системи і який варіант ідеально підходить для кожного окремого типу підлогового покриття.

Особливості електричних теплих підлог

Сучасні виробники пропонують кілька варіантів опалення приміщень і кімнат. Однією з найпопулярніших систем вважається тепла електрична підлога. У чому полягають особливості конструкцій? Ми поговорили з співробітниками магазину https://heating-systems.com.ua/ – фахівці розповіли нам про переваги такого типу опалення будинку та про важливі нюанси, які варто врахувати перед покупкою.

Принцип роботи електричної теплої підлоги досить простий: конструкція складається з декількох шарів сітки і нагрівальних елементів, які рівномірно розташовуються по всій її площі. В результаті установки (при правильному підході) ви зможете отримати як додатковий обігрів кімнати, так і головний.

Види електричної теплої підлоги

Основні виробники ділять теплі електричні підлоги на такі три види:

 • кабель;
 • електричний мат;
 • плівкова тонка підлога (по-іншому ще – інфрачервона, ІЧ).

Перший вид опалення використовується переважно для приміщень з великою площею. Кабельні теплі підлоги діляться на дві категорії:

 • 1-жильні;
 • 2-жильні.

Кабельні теплі підлоги

Кабельна тепла підлога – це найбюджетніша і найпростіша конструкція. Головною перевагою є доступна вартість системи. Крім цього, до плюсів конструкції можна віднести:

 • кабель не перегрівається в процесі експлуатації;
 • можливість установки системи навіть на невеликому просторі;
 • рівномірний нагрів;
 • економія електроенергії;
 • простота в установці;
 • можливість використовувати на будь-якому підлоговому покритті;
 • тривалий термін експлуатації (від 25 років).

Серед недоліків кабельної підлоги можна виділити неможливість використання конструкції повторно. Якщо ви плануєте згодом перестилати підлогу, краще купити плівкову ІЧ-систему електричної теплої підлоги.

кабельні теплі підлоги

Нагрівальні мати

Теплові мати – більш інноваційна технологія, яка відрізняється максимальною простотою установки. Вони встановлюються під підлогову дошку або плитку. Нагрівальний елемент на таких конструкціях розташовується змійкою з відстанню між кожною смугою в 5-6 см. Сама по собі продукція вже готова до установки. При необхідності ви можете розрізати мат на стільки частин, скільки потрібно для кімнати.

Крім простоти монтажу до переваг нагрівальних матів відносяться:

 • швидкий нагрів підлоги, який пояснюється близьким розташуванням до підлогового покриття;
 • невелика товщина конструкції.

Недоліків у виробу також вистачає. Наприклад, такий тип електричної теплої підлоги ви не можете використовувати як основний спосіб опалення приміщень. Та й вартість у матів набагато вище, якщо порівнювати з електричним обігрівом підлоги кабельного типу.

нагрівальні мати електричні

Інфрачервона тепла підлога

ІЧ-підлога вважається найсучаснішою конструкцією. Така опалювальна система має декілька плюсів:

 • рівномірний нагрів;
 • простота установки;
 • можливість підтримувати необхідну температуру, заощадивши таким чином витрати на електроенергію;
 • немає негативного впливу на здоров’я людини;
 • гнучкість конструкції дозволяє встановлювати таку електричну підлогу на будь-який тип поверхні: горизонтальний, вертикальний, кутовий, похилий;
 • висока швидкість нагріву.

Інфрачервона тепла підлога

Особливості монтажу електричної теплої підлоги

Встановлювати теплу електричну підлогу ви можете як самостійно, так і скориставшись послугами професіоналів. В цілому, сучасні моделі досить прості в монтажі, тому з вас не потрібно особливих знань або спеціальних інструментів – головне ретельно прочитати інструкцію до обраної моделі підлоги. Детальніше про встановлення теплої підлоги електричної – у відео:

способи укладання нагрівальних теплих матів

Варіанти використання в квартирі

Багато конструкцій електричної теплої підлоги сьогодні можуть використовуватися в якості основних джерел опалення в квартирі. Головне в цій справі – правильно підібрати тип конструкції і спланувати монтаж. У разі вдало виконаних дій система прослужить без пошкоджень понад 20 років.

Електрична тепла підлога під плитку

Плитка – одне з найхолодніших підлогових покриттів, яке вимагає додаткового підігріву. І система електричної теплої підлоги тут буде дуже доречним. Для цього можна використовувати:

 • кабельну підлогу;
 • нагрівальні мати.

електрична тепла підлога під плитку

Обидва ці варіанти ідеально справляються зі своїм завданням – різниця хіба що в тому, що кабель на підлогу слід встановлювати на початковому етапі ремонту (до заливки стяжки). Якщо стяжка з цементу і бетону вже встановлена, вибирайте електричні нагрівальні мати.

Електрична тепла підлога під ламінат

Ламінат є одним з найпопулярніших підлогових покриттів. Це пояснюється доступною вартістю матеріалу і широким асортиментом відтінків. Може здатися, що дане підлогове покриття не здатне витримати перепади температури, які бувають від використання теплої підлоги. Однак це не зовсім так.

Сучасні технології дозволяють встановити електричну теплу підлогу під ламінат. Найкраще для цих цілей використовувати плівкову теплу підлогу. Кабельні конструкції також мають право на існування. Головне врахуйте, що деякі (найчастіше дешевші) моделі ламінату під впливом тепла можуть розширюватися. Тому краще встановлювати систему для підлогового покриття, що має замкове, а не клейове з’єднання.

електрична тепла підлога під ламінат

Електрична тепла підлога під лінолеум і ковролін

Що ж стосується ковроліну і лінолеуму, то для них діє точно таке ж правило, як і для ламінату – найкращим рішенням вважаються плівкова інфрачервона підлога. Якщо ж на основі підлоги є заливка бетонно-цементної стяжки, можете придивитися і до кабельних систем.

тепла підлога під ламінат, лінолеум, ковролін

Використання у ванній кімнаті

Всі сучасні види теплої підлоги на електричній основі підходять для ванної кімнати. Головне – придбати якісну продукцію, яка буде надійно ізольована. В такому випадку ви зробите підлогу у ванній (покриттям підлоги якої часто служить холодна плитка) набагато тепліше, що помітно поліпшить комфорт при перебуванні у приміщенні.

електрична тепла підлога у ванній

Яку електричну теплу підлогу можна використовувати під меблями

В першу чергу слід відзначити, що система теплої підлоги може негативно вплинути на меблі. Особливо на важкі. Перепади температур можуть з часом зруйнувати вироби з ДСП і МДФ. Та й в цілому прогрівати зону під меблями не зовсім логічно – ця територія кімнати ніяк не використовується, що спричинить за собою тільки більші витрати за електроенергію.

Важливо! Вважається, що електрична ІЧ-плівка, кабель або мат служать повноцінною системою опалення кімнати тільки в тому випадку, якщо вони займають від 70% площі приміщення.

Які фірми електричної теплої підлоги краще?

Бажаючи встановити електричну теплу підлогу в квартирі, багато людей стикаються з проблемою вибору виробника. Сучасний ринок пропонує продукцію десятків брендів. Тому, якщо ви ніколи не стикалися з подібним типом опалення, не дивно, що ви зможете розгубитися при виборі. В даний час найпопулярнішими виробниками є:

 1. Devi. Польський бренд, який займає лідерські позиції на ринку України. Теплі підлоги від виробника мають високу вартість, яка, втім, обумовлюється тривалим терміном експлуатації і гарантією.
 2. Nexans. Норвезький бренд, який на ринку України представлений трохи більше 10 років. За цей час виробник зміг завоювати довіру покупців в тому числі і завдяки широкому асортименту електричної теплої підлоги.
 3. Shtoller. Німецька електрична тепла підлога – це продукція найвищого класу, яка також володіє доступною вартістю. Кожна деталь теплої підлоги проводиться з урахуванням новітніх стандартів і технологій.
 4. Profi Therm. Вітчизняний бренд, стрімко завоював довіру покупців. Технологія розроблена в Україні, проте сама конструкція теплої підлоги збирається в Польщі. Всі моделі бренду мають гарантію від виробника і доступну вартість.
 5. Теплолюкс. Електрична тепла підлога російського виробництва, яка виготовляється ще з початку 90-х років минулого століття. Бренд виробляє як кабельну підлогу, так і нагрівальні мати.
 6. ARak. Ще один німецький виробник, який випускає досить бюджетну опалювальну продукцію. При цьому якість виробів ніяк не страждає – електрична тепла підлога має тривалий термін експлуатації і відмінно справляється з усіма поставленими перед нею завданнями.
Виробник Класифікація теплої підлоги Ціна в грн (за 3 м)
Devi Мати, кабель 4400
Nexans Мати, кабель 4000
Shtoller Нагрівальні мати 3500
Profi Therm Кабель, мати, плівкова підлога 2000
Теплолюкс Кабельна підлога, мати 3000
ARak Кабель, мати 2500

електрична тепла підлога якої фірми краще

Давайте коротко порівняємо всі основні види теплих електричних підлог:

Параметри Кабельна Нагрівальні мати Плівкова
Складність установки Низька Низька Низька
Термін експлуатації 30 років 20 років 20 років
Час нагріву Середній Короткий Короткий
Енергоефективність Низька Середня Висока
Середня вартість (за 1 м) 1000 грн (залежить від відстані між нагрівальним елементом) 1500 грн 500 грн
Потужність на 1 кв.м 120-150 Вт 130-200 Вт 150-400 Вт
Використання у ванній кімнаті Дозволяється Дозволяється Дозволяється
Укладка під ламінат Дозволяється Забороняється Дозволяється
Укладка під лінолеум Забороняється Забороняється Дозволяється
Укладка під плитку Дозволяється Дозволяється Забороняється

Также читайте: Яку теплу підлогу краще вибрати?

Правильний вибір теплої електричної підлоги в квартиру дозволить вам знайти той варіант опалення, який прослужить кілька десятків років. Врахуйте, що далеко не всі конструкції однаково підходять для кожного окремого підлогового покриття – уважно вивчіть особливості і технічні характеристики кожної моделі, щоб уникнути помилок при покупці.

Новий Дім
Додати коментар