Як правильно кріпити вагонку?

Андрій Шум
Андрій Шум
Автор
Вікторія Шум
Вікторія Шум
Перевірено
Переглядів: 6036

Профільована обшивальна панель або, як її по-іншому називають, вагонка, сьогодні залишається досить популярним способом оздоблення стін і стелі. Це екологічно чистий і повністю безпечний матеріал, який зробить будь-який інтер’єр або екстер’єр більш креативним і оригінальним.

Як правильно кріпити вагонку?

Сьогодні ми поговоримо про те, як кріпити вагонку, і відповімо на найпоширеніші питання про монтаж профільованих обшивальних панелей.

Підбір матеріалів

Перш ніж приступати до монтажу вагонки своїми руками, важливо визначитися з тим, який саме тип оздоблювального матеріалу використовувати. Сьогодні виробники пропонують кілька варіантів профільованих обшивальних плит з дерева (липа, вільха, сосна, дуб).

дерев'яна вагонка

Виділяють такі види вагонки:

  1. Дерев’яні. Найбільш якісний і можна сказати класичний варіант, для створення якого використовуються різні породи дерева.
  2. МДФ. Виготовляється з відходів деревини і покривається декоративною обшивкою, яка імітує різні сорти дерева.
  3. ПВХ. Найбільш дешеві, однак при цьому найменш якісні панелі.

Ми рекомендуємо вибирати вагонку з дерева. По-перше, це красиво – дерево в інтер’єрі створює особливу затишну атмосферу. По-друге, деревина – це екологічно чистий матеріал, який не виділяє шкідливих речовин. Ну а по-третє, така вагонка прослужить не один десяток років.

Яку ж породу дерева варто вибрати? Для виготовлення панелей використовується:

  1. Ялина – бюджетний вид деревини з невисокою теплопровідністю і світлим відтінком з невеликою жовтизною.
  2. Вільха. Володіє водовідштовхувальними властивостями, стійка до сторонніх запахів.
  3. Липа. Добре порається з перепадами температури і має благородний світлий відтінок, підходить для кімнат з підвищеною вологістю.
  4. Осика. Вологостійка сировина, яка не піддається гниттю і стійка до появи тріщин і відколів завдяки високій щільності.

Також матеріали прийнято ділити на декілька сортів:

  1. «А». Найбільш якісна і довговічна вагонка без сколів, тріщин і інших дефектів на поверхні.
  2. «B». Ніякі пошкодження не допускаються, проте на поверхні можуть бути присутніми темні сучки.
  3. «C». Найдешевший матеріал, який може мати невеликі дефекти на поверхні.

сорта вагонки

Особливості кріплення вагонки

Для монтажу дерев’яної вагонки важливо вибрати напрямок панелей. Зробити це рекомендується на початковому етапі ремонту, оскільки від вибору напрямку обшивки буде залежати напрямок брусків обрешітки. Сьогодні виділяють такі способи:

  1. Вертикальне кріплення. Найбільш популярний варіант, який візуально збільшує висоту стін. монтаж вагонки вертикально
  2. Горизонтальне кріплення. Робить кімнату візуально ширше. Врахуйте, що деякі типи оздоблювального матеріалу (наприклад, «американка») можна кріпити виключно горизонтальним способом. кріплення вагонки горизонтально
  3. По діагоналі. Досить складний, проте цікавий метод для оригінального інтер’єру. вагонка монтаж по діагоналі
  4. Змішаний. Максимально складний спосіб, який дозволяє за допомогою панелей вагонки отримати гарний малюнок на стінах або стелі. змішаний спосіб кріплення вагонки

Підготовчі роботи

Першим етапом монтажу вагонки є підготовка оздоблювального матеріалу і поверхні стіни. Давайте розберемося з кожним окремим процесом.

Підготовка вагонки

Якщо ви берете матеріал класу B або С, ретельно огляньте панелі і видаліть дефекти, використовуючи спеціальні інструменти.

Незалежно від класу вагонки, матеріал потребує обробки водовідштовхувальними засобами, які помітно збільшать термін експлуатації панелі.

Перед кріпленням обов’язково заміряйте і обріжте вагонку, обробіть торці.

Якщо ви використовуєте вагонку для внутрішнього оздоблення стін і стелі, всі матеріали бажано потримати в приміщенні 3-4 дні для акліматизації.

Підготовка стіни

При установці вагонки на стінах використовується спеціальне решетування. Однак основу все ж необхідно готувати окремо.

Важливо нанести достатню кількість ґрунтовки, яка «закладає» стіни, прибирає містки холоду і тим самим перешкоджає виникненню цвілі, грибку, появі конденсату під оздоблювальним матеріалом.

Однак перед тим, як наносити ґрунтовку, важливо видалити зі стін попередній оздоблювальний матеріал за допомогою шпателя, мильних розчинів, змивки для фарби (якщо стіни були пофарбовані).

Установка обрешітки

Тепер давайте розберемося, як кріпити обрешітку під вагонку. Адже саме на спеціальні профілі буде встановлюватися панель. Зазвичай для обрешітки використовують такі матеріали:

  1. Брус з дерева. Добре взаємодіє з вагонкою, відрізняється простотою в монтажі, проте, як і сама вагонка, вимагає спеціальної обробки водовідштовхувальними засобами.
  2. Металеві профілі. Зазвичай вони використовуються для гіпсокартону, проте у випадку з вагонкою також спрацюють на відмінно. Метал довговічний, міцний, більш стійкий до перепадів температури і механічних пошкоджень. Однак слід враховувати, що монтаж пластикової вагонки на металевий профіль не рекомендується проводити в кімнатах з підвищеною вологістю. На поверхні металу може утворитися іржа і корозія, які згодом будуть потрапляти і в дерев’яну панель.
  3. Оцинкований металевий профіль. Профіль з додатковим нанесенням цинку зробить обрешітку більш стійкою до корозії та іржі і тим самим збільшить довговічність ремонту.

Способи монтажу вагонки

Існує кілька способів кріплення вагонки до стелі або стіни:

  1. Наскрізний – з його допомогою панелі кріпляться швидко, однак шапочки від цвяхів і саморізів залишаються помітними. наскрізний спосіб монтажу вагонки
  2. Прихований. Більш складний процес, який дозволяє максимально закрити саморізи і цвяхи.

Всі вони мають свої особливості, переваги і недоліки. Важливо орієнтуватися на площу кімнати, імовірну швидкість виконання ремонтних робіт, зовнішній вигляд оздоблення, який ви бажаєте отримати в результаті.

Кріплення цвяхами

Найбільш поширений вид установки обшивальних панелей, при якому використовуються спеціальні цвяхи з маленькими шапочками. При цьому довжина цвяхів повинна бути така, щоб він більше ніж наполовину (бажано на 2/3) входив у обрешітку.

Саме кріплення можна робити:

  1. У паз. Таким чином цвях входить під кутом 45 градусів і забивається у виїмку на одній з панелей. Після цього він перекривається іншою панеллю. Максимально непомітний спосіб монтажу, який дозволяє отримати гарний результат. кріплення вагонки в паз
  2. Через шип. Шапочка цвяха також буде закриватися наступною панеллю, однак цвях входить повністю перпендикулярно обрешітці та вагонці.

Монтаж панелей кляймерами

Кріпити вагонку кляймерами (спеціальними металевими скобами) складніше, ніж цвяхами.

монтаж вагонки кляймерами

Весь процес зазвичай ділиться на кілька етапів:

  1. Прорахуйте кількість кріплень, яка вам потрібна. Для цього перемножується кількість панелей вагонки і число ребер обрешітки. Зазвичай для стелі потрібно більше кріплень, щоб панель не провисала.
  2. На панелі встановлюються металеві кляймери, після чого сама вагонка приставляється до обрешітки.
  3. Після цього в спеціальні отвори забивається кілька цвяхів.
  4. Для більшої надійності можете використовувати саморізи.

кріплення вагонки клеймером



Кріплення вагонки саморізами

Максимально надійний і довговічний спосіб, який, втім, має деякі труднощі.

монтаж вагонки на саморіз

Зазвичай процес монтажу проводиться таким чином:

  1. Свердлом в пазових з’єднаннях необхідно виконати кілька отворів в 3 мм.
  2. Прикладіть вагонку до обрешітки та вкрутіть саморіз.
  3. Працюйте максимально акуратно, щоб дерево не потріскалось.
Вагонку із пластику можна кріпити усіма перерахованими вище способами, а також за допомогою спеціального будівельного степплера.

Часті питання

Щоб ви змогли остаточно розібратися з монтажем дерев’яної вагонки, пропонуємо вам відповіді на найпоширеніші питання. Це допоможе уникнути багатьох помилок і зробити ремонт не просто красивим, але й довговічним.

Дуже часто для оздоблення стін в лазні використовується вагонка з натурального дерева. Зазвичай для цього використовують панелі з дуба, берези, сосни, ясена, осики, кедра.

Оскільки в парній зазвичай підвищені температура повітря і вологість, рекомендуємо обробити оздоблювальний матеріал антисептиком 2 рази.

Сам процес монтажу не відрізняється від установки вагонки для стін будинку або квартири. Правда, для забезпечення однакового навантаження найчастіше панелі встановлюють вертикально (крім того, по вертикальних поверхнях вода стікає легше).

Вагонку для лазні забороняється покривати фарбою або лаком.

Все залежить від того, як швидко ви хочете виконати ремонтні роботи і наскільки якісним повинен бути результат.

Найбільш надійним є кріплення саморізами або кляймерами. Однак сам процес досить складний, вимагає акуратності, розважливої роботи і певних навичок.

Найбільш швидким і найменш витратним вважається кріплення панелей цвяхами наскрізним способом.

В цілому, так. Звичайно, краще встановлювати обрешітку, яка б забезпечувала циркуляцію повітря між стіною і вагонкою.

Однак при установці додаткової пароізоляції і за умови ідеально рівних стін без дефектів можна проводити обробку сайдингом і без обрешітки.

Вагонка помітно обтяжує гіпсокартон, через що ремонт може вийти недовговічним. Тому, незважаючи на те, що дані матеріали непогано поєднуються між собою, все ж рекомендуємо використовувати їх окремо.

Дерево здавна використовувалося для внутрішнього і зовнішнього оздоблення будівель. І сьогодні вагонка вважається одним з найбезпечніших і екологічно чистих матеріалів. Головне – вибрати вид кріплення, який вам підходить, і ретельно підготуватися до установки. Користуючись перерахованими вище рекомендаціями, ви зможете красиво і якісно оформити стіни і стелі будинку, квартири, сауни, лазні тощо. Запевняємо, що ви і ваші гості залишитеся в захваті від отриманого результату.

Поділитися статтею:

Андрій Шум
Андрій Шум
Автор, Андрій Шум Новий Дім
Читати схожі статті:
Як прибрати запах із пральної машини?
Побут
Як прибрати запах із пральної машини?
7
0
ТОП-10 найкращих електрогрилів 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих електрогрилів 2024 року
11
0
Як позбутися комарів у домашніх умовах?
Побут
Як позбутися комарів у домашніх умовах?
10
0
ТОП-5 найкращих вертикальних пилососів 2024 року
Побутова техніка
ТОП-5 найкращих вертикальних пилососів 2024 року
14
0
ТОП-10 найкращих кондиціонерів для дому 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих кондиціонерів для дому 2024 року
11930
85
Як правильно вибрати ролети на вікна?
Двері, вікна
Як правильно вибрати ролети на вікна?
15
0
ТОП-10 найкращих витяжок для кухні 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих витяжок для кухні 2024 року
43524
313
ТОП-10 найкращих духових шаф 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих духових шаф 2024 року
37056
266
ТОП-10 найкращих бойлерів 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих бойлерів 2024 року
29626
213
Як позбутися запаху з каналізації?
Каналізація
Як позбутися запаху з каналізації?
54
0
ТОП-10 найкращих сушильних машин 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих сушильних машин 2024 року
5104
35
ТОП-10 найкращих роботів-пилососів 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих роботів-пилососів 2024 року
30153
217
ТОП-10 найкращих кавомашин для дому 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих кавомашин для дому 2024 року
30990
222
ТОП-10 найкращих телевізорів 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих телевізорів 2024 року
29532
212
ТОП-10 найкращих холодильників 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих холодильників 2024 року
59129
425