Шафа на балконі – стильні системи зберігання речей

Інтер'єр
Россия вторглась на территорию суверенной и независимой страны Украины!

Россию ожидают неизбежные жесткие санкции, которые ударят в первую очередь по простым гражданам!

Поддержите нашу армию:

Доверяйте только проверенным источникам!

Віримо в перемогу України!

Слава Україні!

Шафа на балконі – корисний і доречний предмет меблів хоча б тому, що багато хто з нас на лоджії зберігає речі або предмети побуту, які потрібні не так часто, наприклад, в окремий сезон. Загалом все, чому не знайшлося місця у будинку чи квартирі, часто опиняється саме на балконі. Щоб не захаращувати простір і не перетворювати лоджію на склад непотрібних речей, важливо продумати зручний спосіб зберігання, а на решті території облаштувати затишний гарний інтер’єр.

Який спосіб зберігання буде максимально доречним та як продумати дизайн шафи на лоджії? Сьогодні ми розповімо про види балконних систем зберігання, вибір місця розташування та відтінку меблів, а також про спосіб зробити оригінальну господарську шафу на балконі своїми руками.

Особливості вибору шафи на балконі

Шафа для балкона – багатофункціональний предмет меблів, який служить зручним способом зберігання як для великих речей, наприклад: санок, дитячої коляски (у складеному вигляді), так і дрібних побутових речей або заготовок на зиму. Перед тим, як вибрати потрібну конструкцію, важливо визначити для себе всі особливості лоджії, її габарити та планування:

  1. Якщо у вас вузька лоджія, розташуйте шафу так, щоб прохід по ній залишався вільним і не викликав труднощів.
  2. Ретельно продумайте типи дверей: розпашні варіанти не завжди зручні, особливо на вузьких або дуже маленьких лоджіях.
  3. Враховуйте також габарити підвіконь, щоб шафа не сильно в них упиралася. Іноді навіть зайві 3 мм можуть призвести до того, що конструкція просто не поміститься на балконі.

Важливо. На відкритому балконі рекомендуємо поставити шафи, які будуть стійкі до морозів та сонячних променів, можливих опадів, туману тощо.

Порада. Дзеркальна шафа на балконі допоможе візуально збільшити простір та створити додатковий об’єм на лоджії. Правда, встановлювати її потрібно лише в тому випадку, якщо балкон повністю засклений.

Практична шафа на балконі квартири

Як правильно розташувати шафу на балконі

Лоджія – це, як правило, невелика кімната, яка не призначена для великогабаритних предметів меблів. Як тоді на ній розташувати систему зберігання? Головне знайти варіанти шаф на балкон, яких відрізняються ергономічністю і немов створений для конкретної лоджії (можливо, для цього вам знадобиться замовляти шафу-купе за індивідуальними параметрами).

Існують два принципи розташування шафи залежно від типу балкона:

  1. У вузьких кімнатах систему зберігання ставлять у кутку.
  2. На широких лоджіях можна поставити шафу під вікном.

Якщо місця зовсім мало, можна продумати шафу під подіумом на підлозі або під банкеткою. У другому випадку ви отримаєте місце для відпочинку та одночасно систему зберігання.

Широка гарна шафа на балконі із зоною відпочинку Як розташувати шафу на балконі Висока темна шафа на балконі

Вибираємо двері та їх конструкцію

Перед тим, як зробити шафу на балкон, обов’язково продумайте конструкцію дверей. Вона може відрізнятися, як і у звичайних систем зберігання, які ми встановлюємо у спальні чи коридорі.

Розпашні двері

Класичний варіант конструкції дверей, який передбачає їхнє закріплення на невеликі петлі. Відчиняються і закриваються шафи в такому разі за допомогою того, що ви тягнете за ручки дверей на себе. Простота конструкції дозволяє облаштувати таку шафу на балконі своїми руками. Окрім того, це часто досить бюджетні моделі, які ще й представлені в широкому асортименті.

Правда, для вузьких і невеликих лоджій розсувні двері не найкраще рішення: у відкритому вигляді шафа займатиме дуже багато місця і навіть може перешкоджати пересуванню кімнатою.

Стандартна шафа з розпашними дверима на балконі Світла шафа з дверима на петлях для балкона Зручна дерев'яна шафа з розпашними дверцятами на балконі Шафа на балконі на всю висоту приміщення Вузька шафа вздовж стіни на балконі Двухрівнева шафа з розпашними дверцятами для балкона

Ролетні системи

Двері, які працюють за принципом ролетів, складніші в порівнянні з розпашними, однак і більш функціональні. Відчиняти шафи ви зможете, потягнувши двері догори. Ролети виглядають практично та мінімалістично, головне правильно вибрати механізм.

До речі, сьогодні можна продумати і сучасніші варіації дверей з ролетами, які відчинялися і зачинялися б за допомогою пульту дистанційного керування.

Ролетні системи для шафи на балконі Зручна шафа з ролетними дверима на балконі Шафа на балконі з ролетною системою Як побудувати шафу з ролетними дверима на балконі Навісна шафа з ролетом на балконі

Розсувні системи

Розсувні моделі універсальні та підходять для будь-якої лоджії. Такий дизайн шафи на балкон виглядає креативно та цікаво, але при цьому не займає багато місця ні в закритому, ні у відкритому положенні. Це так звані шафи-купе, які відкриваються та закриваються завдяки спеціальному рейковому механізму.

Такий підхід економить місце і дозволяє експериментувати з дизайном дверей: вони можуть бути дзеркальними, однотонними або оригінальним візерунком.

Дизайн шафи на балкон з розсувними дверима Велика шафа під кутом на балконі Висока шафа з розсувними дверима для балкона

Види балконних шаф

Сьогодні є кілька видів шаф на балконі. Вони відрізняються за типом дверей, функціональними характеристиками та зовнішніми особливостями. Давайте розглянемо найпопулярніші варіанти:

Шафа купе

Оптимальний варіант для лоджії. Тим більше, що сьогодні шафи-купе представлені у величезній різноманітності. Вони можуть бути кутовими, високими або низькими, з тією кількістю дверей, яка вам потрібна. Як правило, на балконі встановлюють моделі з подвійними дверима. Вони можуть мати матову, глянсову чи дзеркальну поверхню.

Останні два варіанти допомагають візуально збільшити простір на невеликій лоджії.

Світла шафа купе для лоджії Приклади шафи-купе з дзеркалами для балкона Як обладнати шафу для речей на балконі Шафа із дзеркальною поверхнею для балкона Дзеркальна шафа з розсувними дверима для балкона Велика кругла шафа з розсувними дверима на балконі Класична шафа з розсувною системою для балкона

Вбудовані

Таку конструкцію розмістити не так просто, як окрему шафу. Однак, приховані вбудовані системи зберігання дозволяють заощадити більше місця. Хоча б тому, що гармонійно вписуються у простір. Ви можете навіть замаскувати двері під оздоблення стін, тоді ніхто навіть не помітить, що на балконі є шафа.

Звичайно, самостійно поставити вбудовані системи зберігання не так просто. Найкраще для цього заручитися допомогою професіоналів.

Вбудована система зберігання на балконі Створення вбудованої шафи на балконі Як облаштувати вбудовану шафу на балконі квартири Гарна вбудована шафа на балконі Велика і широка вбудована шафа на лоджії

Навісні шафи виглядають дуже цікаво та неординарно. Вони ніби висять у повітрі, за рахунок чого роблять інтер’єр легшим та повітрянішим. Закріплюється система зберігання на стіну.

Ще одна перевага навісних моделей, крім того, що вони не виглядають громіздкими, полягає в тому, що вони відкривають підлогу під собою. А значить, мити підлогове покриття буде набагато легше, ніж якби шафа стояла на ніжках.

Світла навісна шафа для балкона Навісна система зберігання речей на балконі

Шафи з полицями

Шафа передбачає закриту систему зберігання. Однак ви можете залишити кілька відкритих полиць, на яких розмістите необхідні речі або невеликі елементи декору, що прикрашають лоджію. Це можуть бути рамки з фото, посуд, книги або документи.

Конструкції з відкритими полицями роблять балкон більш комфортним. Вони підходять для невеликих кімнат, де великі шафи не поміщаються, а кілька додаткових відкритих систем зберігання не будуть зайвими.

Зручна шафа з полицями на балконі Шафа з полицями над зоною відпочинку на балконі Широка біла шафа з полицями на лоджії Практична система зберігання з полицями для лоджії квартири Шафа з ролетом та полицями на балконі квартири

Вибір кольору балконної шафи

Сучасна шафа на балконі повинна бути не тільки функціональною і надійною, але й красивою, такою, що доповнює інтер’єр і гармонійно вписується в простір. Як правило, на лоджію вибирають меблі більш нейтральних відтінків. Це можуть бути або холодні білі та сірі тони, або теплі бежеві.

У той же час ви можете поекспериментувати із відтінком. Якщо оздоблення стін і решта оформлення балкона нейтральне, шафа може бути в яскравому кольорі. У такому разі тут доречні:

  • тепліші тони, що створюють сонячну обстановку, якщо балкон виходить на північ;
  • холодні блакитні чи м’ятні відтінки, якщо вікна виходять на південь.

Шафа у світлих відтінках на балконі Шафа холодного відтінку для широкої лоджії Вузька яскрава шафа на балконі Яскрава система зберігання на балконі Широка жовта шафа з розпашними дверцятами на балконі

Створення шафи на балконі своїми руками

На балкон можна просто «виселити» старі непотрібні меблі: невеликі шафи, комоди або буфети. Однак куди практичніше поставити спеціально обладнану шафу, що ідеально підходить під габарити та інтер’єр простору.

Як обладнати шафу на балконі? Найкраще, звісно, ​​продумати індивідуальний дизайн конструкції. Ви можете замовити його у майстрів або, якщо маєте необхідні навички та інструменти, спробувати зробити шафу самостійно. Другий підхід має безліч переваг:

  • ви точно будете впевнені в якості виробу;
  • саморобна шафа буде дешевшою за конструкцію, замовлену у майстрів;
  • ви зможете продумати дизайн на власний розсуд, обравши з будь-яких відтінків і матеріалів, які існують сьогодні на ринку.

Для створення шафи вам потрібно запастися безпосередньо матеріалами для конструкції (ДСП, ДВП або натуральне дерево), фурнітурою, саморізами, шуруповертом.

Порада. Обов’язково перед тим як приступати до виготовлення шафи на балкон, продумайте докладний ескіз конструкції, з’ясуйте її чіткі розміри.

Першим кроком установки шафи буде побудова каркаса. Після цього основа обшивається, і вже на останньому етапі встановлюються двері та дрібна фурнітура.

Фото шаф в інтер’єрі балкона

Щоб продумати дизайн балкона з шафою, потрібно не тільки вивчати правила вибору конструкції і місця її установки. Не зайвим буде також подивитися на гарні шафи чи ідеї облаштування простору в реальному житті. Ми зібрали найкращі дизайн-проекти, які показують, що за бажання на будь-якій лоджії можна поставити хоча б невелику балконну шафу:

Гарна книжкова шафа на балконі Невелика шафа з дзеркальними дверцятами на балконі Як побудувати шафу на балконі своїми руками Шафа на балконі своїми руками Приклад гарної шафи на довгому балконі Облаштування балкона шафою та зоною відпочинку Біла розсувна шафа для балкона Величезна лоджія з невеликою шафою на підлозі Повнорозмірна шафа на балконі Приклад організації системи зберігання на балконі Кутова шафа з розсувними дверима на світлому балконі Висока шафа з двома дзеркальними дверцятами на балконі Зручна зона відпочинку зі столом та шафою на балконі Чорно-зелена шафа для зберігання речей на балконі Шафа з широкими розпашними дверцятами на світлому балконі Облаштування зони відпочинку із системою зберігання на балконі Як оформити балкон з шафою та кріслом Шафа з сушаркою для білизни на балконі Довга лоджія з гарною шафою з розпашними дверима Невеликий балкон із двома високими шафами Двоповерхова світла шафа для балкона Яскрава біла шафа з класичними розпашними дверима Приклад правильної організації простору на балконі з шафою Широка балконна шафа для зберігання банок та коробок Яскрава шафа з глянсовою поверхнею для балкону Вбудована матова шафа на звичайному балконі Розсувна шафа з безліччю полиць на балконі Дизайнерська шафа з діагональним кольоровим поділом Шафа у вигляді будиночка для світлого балкона Шафа на всю ширину балкона для зберігання будь-яких речей Система зберігання для велосипеда на відкритому балконі Вузька шафа для довгої лоджії зі столовою зоною Як правильно розташувати шафу на балконі для зберігання речей Приклад реального облаштування балкону з шафою

Може бути корисно: Як утеплити балкон своїми руками?

Сьогодні ви можете вибрати шафи для балкона у різних варіаціях: від нижчих до високих або навіть вбудованих моделей. Головне – визначитися з матеріалом та габаритами конструкції, щоб вона помістилася та гармонійно вписалася в дизайн лоджії. Вивчивши ідеї шафи на балкон, ви отримаєте функціональний та красивий предмет меблів, який не забере багато простору, але допоможе систематизувати та правильно зберігати речі та предмети.

Новий Дім
Додати коментар