Характеристики та відмінності пінопласту 50 або 100 мм

Матеріали
Россия вторглась на территорию суверенной и независимой страны Украины!

Россию ожидают неизбежные жесткие санкции, которые ударят в первую очередь по простым гражданам!

Поддержите нашу армию:

Доверяйте только проверенным источникам!

Віримо в перемогу України!

Слава Україні!

Найчастіше власники приватних будинків та котеджів для утеплення приміщення використовують пінопласт різної щільності та товщини. Саме тому важливо зрозуміти, яка буває різниця утеплення пінопластом 50 чи 100 мм. Обидва ці матеріали відрізняються між собою за характеристиками та теплопровідністю і, відповідно, підходять для одного випадку та категорично не підходять для іншого.

Правильний вибір товщини листів пінопласту дозволить створити комфортний мікроклімат, заощадить ваш час, гроші та сили, а також допоможе продумати якісне утеплення стін будинку. Яким краще пінопластом: 50 чи 100 мм здійснювати теплоізоляцію приміщення? З цим ми сьогодні і розбиратимемося.

Зовнішній вигляд пінопласту для утеплення стін

Який пінопласт підходить для утеплення будинку

Перед тим, як вибрати якісний пінопласт для утеплення стелі та стін будинку, важливо розібратися з типом споруди. На вибір теплоізоляційного матеріалу буде впливати те, з чого викладені стіни вашого будинку, а також той факт, чи була раніше проведена хоч якась теплоізоляція.

Важливо. Хоч би яку товщину матеріалу ви вибрали, теплоізоляція не може бути якісною без правильного утеплення покрівлі.

Цегляний будинок

Різниця утеплення пінопластом 50 або 100 мм для цегляного будинку більш очевидна. Вибір того чи іншого теплоізоляційного матеріалу залежить від типу цегли, яка може бути пустотілою або цільною, а також товщини стін.

Який вибрати утеплювач пінопласт: 50 мм чи 100 мм? Орієнтуйтесь на такі практичні рекомендації:

  • для товщини стін 25 см використовуйте пінопласт 100 мм для утеплення;
  • для товщини стін 38 см, де використовується для кладки 1,5 цегли, підійде пінопласт для утеплення будинку 50 мм.

Якщо товщина стін ще більша, можна встановити тонший пінопласт 25 мм.

Вибір пінопласту для утеплення цегляних стін

Панельний будинок

Панельні будинки, особливо такі, що складаються з квартир, як правило, утеплюються зовні. Тут до вибору матеріалу слід підійти особливо ретельно. Зовнішнє утеплення стін 50 або 100 мм пінопластом проводиться фахівцями, які своєю чергою розраховують товщину матеріалу.

Зазвичай вона становить від 50 мм і вище, брати товщину нижчу за цей показник недоцільно, оскільки відчутного ефекту ви не досягнете. Найкраще поводиться утеплювач товщиною 100 міліметрів, який знижує витрати тепла в 3,5 рази.

Як вибрати пінопласт для утеплення панельного будинку Приклад утеплення панельного будинку пінопластом

Будинок зі шлакоблока

Шлакоблок вважається бюджетним, і тому поширеним матеріалом для зведення будинку. Він відрізняється середнім ступенем теплоізоляції та в цілому непогано зберігає тепло. Тому товстий шар теплоізоляційного матеріалу для нього не потрібен.

Утеплення фасаду пінопластом 100 мм проводиться в крайніх випадках, зазвичай достатньо шару 50 мм.

Утеплення фасаду будинку із шлакоблоку пінопластом

Будинок із газобетону

Якщо ви плануєте утеплювати будинок із газобетону, вибір між пінопластом 50 або 100 мм дуже очевидний. Газобетон – не просто якісний матеріал. Він ще й добре зберігає тепло всередині приміщення, дозволяючи в деяких регіонах досягти комфортного мікроклімату в кімнатах навіть без утеплювача.

Якщо ж зими у вас суворі та холодні, краще додатково утеплити споруду. Правда, в такому випадку вам не знадобиться утеплення пінопластом 50 або 100 мм, достатньо буде матеріалу завтовшки 25 мм.

Звертаємо увагу на щільність пінопласту

Розібравшись, коли потрібен утеплювач 50 мм, а коли варто вибрати пінопласт для утеплення будинку 100 мм, необхідно вивчити ще й щільність матеріалу. Показники ізоляції залежить ще й від цього параметру. Найчастіше можна знайти пінопласт щільністю:

  1. 15 кг/м3. Підходить для поверхонь з мінімальним навантаженням та стисканням. Найчастіше використовується для утеплення стелі та підлоги, тобто для горизонтальних покриттів.
  2. 25 кг/м3. Найпоширеніший вид пінопласту, що підходить для утеплення стін заміських будинків. Використовується для зовнішнього та внутрішнього утеплення, застосовується у технології «мокрий фасад».
  3. 35 кг/м3. Міцний та щільний лист пінопласту, який здатний витримувати високе навантаження, стійкий до деформації. Вкладається під настили, штукатурку тощо.

Важливо. Щільність матеріалу впливає на теплоізоляційні властивості. Чим вона вища, тим менше матеріал здатний зберігати комфортний мікроклімат у приміщенні. Так, максимально щільний лист прослужить довго, проте навіть утеплення пінопластом 100 мм у такому разі може не принести належного ефекту. Вибір щільності матеріалу залежатиме від проекту: у деяких не обійтися без максимально міцних листів.

Як правильно вибрати пінопласт для утеплення будинку

Вплив кліматичних умов на вибір пінопласту 50 або 100 мм

Від характеристики клімату того чи іншого регіону залежатиме теплоопір. Це стандартний показник, який допомагає вибрати правильну товщину та щільність матеріалу та відсіяти неефективні утеплювачі.

Для наших регіонів оптимальним є використання пінопласту завтовшки 100 мм. Для деяких кліматичних зон країни, що є на її півночі, це мінімальний показник. А ось на півдні вище 100 мм утеплювач можна і не купувати.

Якщо ви підібрали пінопласт, що не підходить для вашого клімату, збільшується ризик:

  • відсутності ефективності утеплення стін, підлоги або стелі будинку;
  • недовговічності матеріалу – пінопласт швидко втратить свої теплоізоляційні властивості та цілісність.

Підбиваємо підсумки: різниця утеплення пінопластом 50 та 100 мм

Утеплення будинку має проводитися відповідно до кліматичних умов та характеристик самої споруди. Пінопласт сьогодні випускається в декількох варіантах, які відрізняються між собою за товщиною і, відповідно, теплоізоляційними властивостями.

Перед тим як вибрати пінопласт для утеплення, краще звернутися за допомогою до професіоналів. Фахівці підкажуть, якої фірми утеплювач використовувати, як не натрапити на підробку та вибрати правильну його товщину, а також на що звернути увагу перед покупкою. Враховуйте матеріали та товщину стін, а також інші технологічні моменти. Це допоможе створити комфортний мікроклімат у будинку чи квартирі, продумати довговічне утеплення та уникнути покупки неякісного матеріалу.

Новий Дім
Додати коментар