Найкращі електропили – рейтинг ТОП-5 моделей 2022

Товари для дому
Россия вторглась на территорию суверенной и независимой страны Украины!

Россию ожидают неизбежные жесткие санкции, которые ударят в первую очередь по простым гражданам!

Поддержите нашу армию:

Доверяйте только проверенным источникам!

Віримо в перемогу України!

Слава Україні!

Якщо для побутових потреб вам потрібна пила, то зазвичай вибір стоїть між електричним та бензиновим варіантом. Бензопила не завжди зручна – інструмент вимагає заправки та обслуговування, тому електрика приходить на допомогу.

Ми пропонуємо вам рейтинг електропил від провідних виробників цієї галузі – найпотужніші, найвигідніші та функціональні варіанти. Якщо ви купите електропилу, то вам не доведеться заправляти її, ви не зіткнетеся із зайвим шумом та вібраціями, які неминуче супроводжують бензинові пилки.

ТОП-5 найкращих ланцюгових електропил

Ми підібрали найкращі електропили від перевірених брендів – кожна модель має свої переваги та відмінності.

 1. AL-KO EKS 2400/40 – найкраща електрична ланцюгова пилка з поперечним двигуном
 2. Зеніт Профі ЦПЛ-406/2800 – найкраща електропилка з поздовжнім двигуном
 3. Bosch UniversalChain 35 – найкраща електропилка європейського виробництва.
 4. Makita UC4041A – найкраща садова електропилка з бічним двигуном
 5. Grunhelm GES17-35B 1.7 кВт – найбюджетніша модель
Параметри AL-KO EKS 2400/40 Зеніт Профі ЦПЛ-406/2800 Bosch UniversalChain 35 Makita UC4041A Grunhelm GES17-35B 1.7 кВт
Ланцюгова електропила AL-KO EKS 2400/40Дізнатись ціну Ланцюгова електропилка Зеніт Профі ЦПЛ-406/2800Дізнатись ціну Ланцюгова електропилка Bosch UniversalChain 35Дізнатись ціну Ланцюгова електропилка Makita UC4041AДізнатись ціну Ланцюгова електропилка Grunhelm GES17-35B 1.7 кВтДізнатись ціну
Довжина шини, мм 400 406 350 400 350
Потужність двигуна, Вт 2400 2800 1800 1800 1700
Вага, кг 5 5.3 4.2 4.9 3
Потужність двигуна, л.с. 3.26 3.807 2.45 2.3
Швидкість обертання ланцюга, 13.5 м/сек 14 м/сек 12 м/сек 870 об/мин 13 м/сек
Вид Ланцюгова пила Ланцюгова пила Ланцюгова пила Ланцюгова пила Ланцюгова пила
Країна виробник Китай Китай Угорщина Китай Китай

Ланцюгова пила AL-KO EKS 2400/40

Ланцюгова електропила AL-KO EKS 2400/40

Дізнатись актуальну вартість

Почнемо ТОП найкращих електропилок з продукції молодого азіатського бренду AL-KO.

Це побутова ланцюгова пилка з поперечним розташуванням двигуна. Пила відрізняється високою продуктивністю, надійністю та ергономічною конструкцією. Електроприлад відрізняється досить гарною потужністю двигуна – 2.4 кВт, який при цьому не шумний, але здатний забезпечити потужну тягу ланцюга і винести великі навантаження. Безпека гарантується інерційним гальмом екстреного блокування ланцюга. Довжина шини – 40 см, цього достатньо для розпилювання дров середнього розміру. Незважаючи на китайське виробництво, збірка досить якісна – передбачені 2 прогумовані рукояті для м’якого захоплення. А ергономічність досягається за рахунок поперечного розташування двигуна – це дозволяє використовувати прилад у невеликих приміщеннях і виконувати висотні роботи. Електричний мотор не шкодить навколишньому середовищу і не робить шкідливих викидів, тому пилкою можна працювати на закритих площах, наприклад, у майстерні.

Плюси і мінуси
Безпека, подвійний захист;
Компактні розміри;
Потужний двигун;
Прогумовані ручки;
Якісний ланцюг та шина.
Відносно висока вартість.

Ланцюгова пила Зеніт Профі ЦПЛ-406/2800

Ланцюгова електропилка Зеніт Профі ЦПЛ-406/2800

Дізнатись актуальну вартість

Продовжує ТОП недорогих електропил продукція від торгової марки «Зеніт Профі», знайома багатьом майстрам та садівникам не з чуток. Пила підходить як для садово-паркових, так і для будівельно-ремонтних робіт. Добре показує себе в побутових умовах: дозволяє пиляти деревину та дерева, обрізати сучки та гілки, розпилювати легкі бетони та пластмасу.

Поздовжнє розташування мотора, потужністю 2.8 кВт – це правильний розподіл ваги та хороша маневреність. А безпека забезпечується передньою рукояткою та захисним кожухом. Також є інерційне ланцюгове гальмо і система від випадкового включення.

Пила легко обслуговується за рахунок системи автоматичного змащення. Окремо варто сказати про якісну збірку та стійкість деталей пили до зносу.

Плюси і мінуси
Потужний двигун;
Ергономічність;
Безпека;
Прозоре віконце масляного бака для контролю;
Антивібраційна система;
Якісна збірка.
Велика вага;
Користувачі скаржаться на якість ланцюга.

Ланцюгова пилка Bosch UniversalChain 35

Ланцюгова електропилка Bosch UniversalChain 35

Дізнатись актуальну вартість

Продовжує рейтинг електропилок в Україні продукція від німецької торгової марки Bosch. Це компактна ергономічна конструкція із двигуном на 1.8 кВт та швидкістю руху ланцюга 12 м/с для високої швидкості розпилу. Виробник обіцяє легке обслуговування пилки (зокрема натяг ланцюга) без інструментів. Передбачено великий масляний бак із прив’язаним ковпачком для простої заправки.

Також у моделі передбачено надійне гальмо для повної зупинки ланцюга з метою безпечного використання. Пила маневрена, тому підходить для розпилювання дров, гілок та дерев невеликих та середніх розмірів.

Плюси і мінуси
Компактність;
Маневреність;
Європейська збірка;
Перевірений бренд;
Просте обслуговування.
Не виявлено.

Ланцюгова пила Makita UC4041A

Ланцюгова електропилка Makita UC4041A

Дізнатись актуальну вартість

Звичайно ж, до рейтингу електропил 2022 потрапила пила від відомої торгової марки Makita – про інструмент саме цієї фірми мріють багато домашніх умільців та господарів присадибних ділянок. Не тільки хороший маркетинг робить цю пилку такою популярною – вона компактна, досить потужна (1.8 кВт), має швидкість обертання ланцюга 14.5 м/с, довжину шини 40 см та крок ланцюга 3/8 дюйма.

Пристрій легко використовувати завдяки ергономічному дизайну. У моделі передбачено автоматичне змащення ланцюга, а отже, потреби обслуговування зводяться до мінімуму. Є і блокування кнопки пуску, що запобігає випадковому запуску, і миттєве гальмо ланцюга для максимальної безпеки. Для натягу ланцюга не потрібні будь-які інструменти.

Масляний насос регульований, а також він відключається на холостому ході двигуна. Для відхилення діючої сили передбачено металевий стрижень.

Плюси і мінуси
Перевірений бренд;
Компактність;
Ремонтопридатність;
Ціна-якість.
Дуже короткий шнур (трохи більше 10 см);
Відсутній плавний старт;
Недостатньо надійний механізм фіксації ланцюга та шини.

Ланцюгова пилка Grunhelm GES17-35B 1.7 кВт

Ланцюгова електропилка Grunhelm GES17-35B 1.7 кВт

Дізнатись актуальну вартість

Замикає рейтинг електропил за якістю модель від торгової марки Grunhelm – нової зростаючої компанії з КНР. Завдяки поперечному розташуванню електромотора, пилку можна використовувати у висотних роботах, але загалом вона підходить для багатьох побутових завдань: нарізки колод, спила дерев, обрізки гілок тощо. А протиударний пластик високої якості, автоматичне змащування ланцюга та збільшений ресурс двигуна гарантують тривалу експлуатацію приладу без поломок.

Також у моделі передбачені легкий старт та ефективна антивібраційна система.

Плюси і мінуси
Відносно низька ціна;
Компактна;
Легка вага;
Якісна збірка;
Простота використання.
Може підтікати масло у вимкненому стані;
Короткий шнур живлення;
Не фіксований натяжний болт для ланцюга;
Швидке зношування ланцюга.

Види електропил

Всі електропили умовно можна поділити на кілька видів – пропонуємо розібратися у відмінностях, особливостях, перевагах та недоліках кожного з них.

Мережеві електричні ланцюгові пилки

Часто при виборі електропили багато хто віддає перевагу практично традиційному варіанту – мережевим пилам. Вони зазвичай працюють від однофазної мережі 220В.

Потужність електродвигуна в середньому варіюється від 1300 до 2800 Вт, тому можна підібрати пилку під свої потреби та матеріали. Завдяки тому, що на пилку подається постійне живлення від мережі, нею можна пиляти довгий час навіть до 8 годин на день. Це відмінний варіант для заготівлі дров, проведення будівельних робіт або маніпуляцій у майстерні поблизу джерела живлення.

Акумуляторні електропили

Що стосується акумуляторних ланцюгових пилок, то їх конструкція ідентична мережному інструменту. Це такий самий замкнутий в кільце ланцюг з направляючою шиною і зірочками, який рухається за допомогою мотора. Тільки ось живлення надходить не від мережі 220В, а зі знімного акумулятора (батареї). У таких пилах використовують безщіткові двигуни.

Спосіб живлення забезпечує бездротову пилку високою мобільністю та автономністю – її можна використовувати в саду, на дачі та там, куди не дістає подовжувач. Плюс також у тому, що двигун працює на постійному, а не змінному струмі, за рахунок чого досягається високий обертаючий момент і чітко регульована тяга. Крім іншого, акумуляторні пили мають такі плюси:

 1. Низький рівень шуму двигуна.
 2. Плавний та простий запуск.
 3. Мінімальна вага, зручне зберігання та транспортування.

Професійні електричні ланцюгові пилки

Найкращі професійні електропили – це потужні прилади для частого та тривалого використання. Їх можна задіяти навіть з метою валки великих дерев, що не під силу багатьом напівпрофесійним агрегатам. Ними складніше керувати, та й важать такі пили досить багато, тому не підійдуть, якщо вам потрібна пила, щоб вирішувати дрібні побутові завдання. Ціна професійних електропил також істотно вища за звичайні прилади, тому реальна необхідність – єдине «за» на користь такої покупки. Характеристики професійних електричних пилок зазвичай знаходяться в таких межах:

 • Потужність від 2500 Вт та більше.
 • Довжина шини – від 500 (в ідеалі 600-900) мм.
 • Крок зубців ланцюга – 0,375 (3/8).
 • Вага – від 6 кг та вище.

Професійні пилки можуть бути як мережевими, так і акумуляторними, але бездротові професійні пилки мають, як правило, більш ємний акумулятор, ніж звичайні побутові прилади.

Як вибрати електричну ланцюгову пилку?

Пройдемося основними критеріями вибору, щоб ви змогли самостійно вибрати найкращу електричну ланцюгову пилку.

Бренди електропил

Від вибору торгової марки безпосередньо залежить якість, надійність та довговічність інструменту. Сьогодні поряд зі світовими брендами «народилося» чимало нових фірм, продукція яких також відповідає всім необхідним стандартам ЄС, а ось вартість такого інструменту може бути нижчою, ніж розпіарені марки.

Обираючи марку, звертайте увагу і на ціну – занадто дешеві моделі при аналогічних параметрах можуть мати суттєві недоліки, наприклад, неприємний на дотик пластик або збільшена вага. Варто звертати увагу на якість та відгуки про конкретну марку – з них можна дізнатися, яка фірма електропил краща.

Потужність двигуна

Пилки за потужністю двигуна повинні відповідати майбутнім завданням. Якщо вам потрібна багатогодинна робота над товстою деревиною, вибирайте високу потужність, близько 2 кВт. А ось для звичайних садових робіт підійдуть пилки з менш потужним двигуном. Для нескладних періодичних робіт рекомендовані електропили з двигуном на 1,5-2 кВт.

Важливо! Майте на увазі, що в наших електромережах, особливо в дачних районах, часто скаче напруга в мережі. Двигун намагається компенсувати падіння збільшенням сили струму, а це відбирає цінний «життєвий ресурс» у двигуна. Тому запас потужності все ж таки необхідний або, як варіант – купівля стабілізатора напруги.

Розташування двигуна

Електродвигун може бути розташований поздовжньо або поперечно по відношенню до корпусу – такі типи розташування ще називають прямим та бічним.

Поперечно розташований двигун ідеальний для вертикального розпилу – коли колоди або дошки пиляють зверху донизу під кутом 90°. У деяких моделях не передбачено якісне балансування, тому в іншому положенні ними може бути незручно працювати.

Приклад розташування двигуна в електропилі

Поздовжнє розташування мотора завжди коштує дорожче, але такі пили більш зручні та універсальні. Вони мають відмінне балансування за рахунок конструкції, тому можуть пиляти в будь-яких площинах та під різними кутами.

Якщо потрібне просте розпилювання дров або дощок, не варто переплачувати за поздовжній мотор – обирайте звичайне бічне (поперечне) розташування.

Довжина шини

Від довжини шини залежить те, який діаметр деревини ви можете розпиляти за один підхід. Чим товщі будуть колоди, тим довшою має бути шина – 50-60 см і більше. Для сезонних садових робіт можна обійтися меншою довжиною в 30-40 см.

Довжина шини в електричній пилі

Ланцюгове гальмо

Пила – прилад небезпечний, тому він має бути максимально захищений. Для захисту від зворотного удару передбачено ланцюгове гальмо – спеціальний важіль у вигляді захисного щитка перед рукояттю. Коли відбувається зворотний удар, оператор мимоволі вдаряє щиток лівою рукою і це зупиняє мотор. Зазвичай швидкість спрацьовування гальма становить 0,1 секунди.

Ланцюгове гальмо на електричній пилці

Захист від перегріву

Цей параметр характерний далеко не всім пилам, проте він досить важливий. Термозахист складається з термореле, яке контролює підвищення температури і коли вона досягає критичних позначок, відключає живлення. Це безпека не тільки для людини, а й порятунок пилки від поломки.

Як це працює? Наприклад, у баку закінчилося масло, ви цього не помітили, а двигун працює на зношування, так як ланцюг не змащується. Мотор перегрівається та згоряє. Щоб цього не сталося, варто вибирати моделі із термозахистом.

Кнопка блокування пуску

Ще один параметр безпеки, який захищає людину від випадкового включення двигуна. Якщо такої кнопки немає, є ризик випадково запустити пилку – і навіть не потрібно пояснювати, чим це може закінчитися. Тут варто повернутись до бренду – всі відомі виробники обладнують пили такою кнопкою. А вибирати дешевше та без неї – виключно ваша відповідальність.

Плавний пуск та гальмо двигуна

Запуск та зупинка пили – як зліт та посадка літака: найбільш критичні (для мотора). Особливо запуск, бо в цей момент по обмотці протікає максимальний струм. Від захисту різкого включення деякі виробники встановлюють системи, які забезпечують плавне зростання пускового струму. Також така функція – додаткова безпека для власника пилки. А інерційне гальмо потрібне для миттєвої зупинки пили після відключення від живлення – функція корисна, але є не скрізь.

Вага

Зазвичай вага залежить від потужності – чим більше кіловат, тим більше кілограм. Бажаєте потужну пилку? Змиріться, вона не може бути легкою.

Загалом вага звичайної електропили на 1,5-1,8 кВт становить від 3 до 5 кг.

Ємність для олії

Бачок під масло передбачений у кожній моделі, а ось оглядове віконце є не скрізь – а контролювати рівень масла якось треба. Можна це робити по-старому, щупом, а можна вибрати модель з візуальною шкалою.

Натяжка ланцюга

Працюючи пилкою, часто доводиться поправляти ланцюг, бо він провисає. У дорожчих пилах є спеціальна ручка-баранчик для натягу. А в дешевих потрібно застосовувати спеціальний ключ або викрутку. Хоча, сучасні бренди досягли того, що можна підтягувати ланцюг без інструменту.

Натяжка ланцюга на електричній пилці

Відгуки про ланцюгові електропилки

Пропонуємо ознайомитися з відгуками про моделі електропил, які увійшли до нашого рейтингу, щоб остаточно визначитися з вибором.

AL-KO EKS 2400/40

Відгук про ланцюгову електропилу AL-KO EKS 2400/40 Додатковий відгук про ланцюгову електропилу AL-KO EKS 2400/40

Зенит Профи ЦПЛ-406/2800

Відгук про ланцюгову електропилу Зеніт Профі ЦПЛ-406/2800 Додатковий відгук про ланцюгову електропилу Зеніт Профі ЦПЛ-406/2800

Bosch UniversalChain 35

Відгук про ланцюгову електропилу Bosch UniversalChain 35

Makita UC4041A

Відгук про ланцюгову електропилу Makita UC4041A Додатковий відгук про ланцюгову електропилу Makita UC4041A

Grunhelm GES17-35B 1.7 кВт

Відгук про ланцюгову електропилу Grunhelm GES17-35B Додатковий відгук про ланцюгову електропилу Grunhelm GES17-35B

Більше відгуків на Rozetka.ua

Також читайте: Найкращі бензопили 2022 – Рейтинг ТОП-5 надійних моделей

У рейтинг ланцюгових електропил увійшли найпопулярніші моделі. Ви можете вибрати поздовжню пилку (з прямим розташуванням двигуна) або поперечну модель (з бічним).

Моделі з рейтингу підходять для дому чи дачі, а якщо вам потрібна професійна пилка, ви знаєте, як її відрізнити від звичайної.

При виборі не забувайте про найважливіші критерії: двигун, захист, плавний пуск та інші. І пам’ятайте – навіть бюджетна ланцюгова електропила має бути в першу чергу безпечною, а потім уже легкою та надійною, тихою, потужною та довговічною.

Новий Дім
Додати коментар