Як зробити будку для собаки своїми руками?

Вікторія Шум
Вікторія Шум
Автор
Андрій Шум
Андрій Шум
Перевірено
Переглядів: 4386

У вас є чотириногий охоронець? Тоді будка для собаки – обов’язкова умова. Тим паче, що будка для собаки своїми руками робиться абсолютно нескладно. А якщо виявити трохи більше майстерності та фантазії, вихованець отримає повноцінне та відповідне його запитам житло.

Як зробити будку для собаки своїми руками?

Для виготовлення будки не доведеться витрачатися на безліч матеріалів – можна використовувати дошки, фанеру і навіть вагонку, що залишилися після будівництва або ремонту.

Головне – перед тим, як зробити будку для собаки, варто продумати всі деталі: чи утеплюватимете ви «будиночок», чи потрібен дах та інші моменти. Все це та етапи виготовлення будки ми розглянемо у цьому матеріалі.

Типи будок для собаки

Які ще можуть бути типи – будка та будка?! – так можуть подумати ті, хто ще не стикався зі спорудженням собачого «будиночка». Насправді, є безліч моделей.

Є 2 основних типи:

  1. Конура. Це невелика споруда, можна сказати традиційна. Зазвичай має прямокутну форму та обладнана лазом. Усередині лише спальне місце. Красива будка з лазом для собаки
  2. Будка із тамбуром. Складніша, але дуже тепла конструкція, яка допоможе пережити морози і сховає від сонця. Також тамбур захищає спальне місце від бруду. Будка з тамбуром для собаки

За матеріалом будки можуть бути:

  • Дерев’яні. У будці для собак із дерева взимку тепло, а влітку не спекотно. Конструкції з дерева досить міцні, а дерево – досить м’який матеріал, що піддається різноманітним обробкам. Якісна дерев'яна будка для собаки
  • Цегляні та цегляно-дерев’яні. Таку будку не можна переносити по подвір’ю, проте вона вже нагадує справжній капітальний міні-будиночок. Надійна цегляна будка для собаки Як побудувати будку для собаки з цегли
  • Зроблені з брусу. Виглядають колоритно, але потребують деяких навичок роботи з деревом. Властивості – ті самі, що й у дерев’яних. Будівництво будки для собак з колод
Метал не підходить для будки. Взимку холодно, влітку – та ще лазня. А кам’яні та цегляні будки ідеальні тільки влітку або їх необхідно ґрунтовно утеплювати.

Що стосується утеплення, будки бувають утеплені та неутеплені. Перші – на зиму, другі, відповідно, літні. У якості утеплювача можна використовувати найпростіші матеріали:

  • пінопласт (не гниє, забезпечує звукоізоляцію, але легко спалахує);
  • тирса (натуральний нешкідливий матеріал, щоправда, схильний до гниття);
  • мінеральна вата (відмінний варіант з одним лише недоліком – згодом втрачає властивості);
  • скловата (небезпечний варіант, адже дрібні частки можуть зашкодити тварині).

Як правильно утеплити будку для собаки

Утеплена будка для собаки своїми руками – ваш широкий жест і турбота про тварину в холодну пору року.

Бувають і дуже незвичайні будки:

  • З мансардою. Потрібен аристократичний дизайн будки, яка гармоніюватиме з ділянкою? Це ваш варіант.
  • У сільському стилі з верандою. Невідомо як відреагує вихованець, але господарі-естети будуть задоволені.
  • Будка-садиба. До таких утеплених споруд зазвичай додають ще огороджений майданчик.

Креативна та сучасна будка для собаки Приклад просторої будки з дерева Будка з мансардою для двох собак

Вважаєте, що це занадто? Тоді порівняйте дерев’яну «коробку» зі своїм будинком – не одне й те саме? Адже вихованці також заслуговують на краще і більше, тому, якщо є можливість, можна розстаратися.

Розміри та конструкція собачої будки

Незважаючи на те, що конструкція собачої будки досить нехитра, варто все ж таки врахувати деякі особливості, включаючи розміри, величину лазу і тип даху. Від цього залежить, скільки та яких матеріалів вам знадобиться.

Перше і найголовніше – розміри. Вони залежать безпосередньо від розміру вихованця. Висота завжди повинна бути на 10 см вище, ніж зріст собаки, а також значно ширша за тварину, щоб їй не було тісно в «будиночку». Кінологи навіть склали рекомендації щодо розмірів будки, виходячи з породи собаки.

  • Для великих собак (алабай, вівчарка) потрібна будка не менше 120х100х100 см (Ширина х Довжина х Висота).
  • Собакам середніх порід (лабрадор/хаскі, лайки) можна зробити будку трохи менше: 100х80х100 см.
  • Дрібним породам рекомендований «будиночок» габаритами 80х60х80 см.

Як зробити будку відповідно до розмірів собаки

Трохи більше – можна, менше – не варте. Принцип «У тісноті та не в образі» тут не працює – тварині має бути комфортно, а також не забувайте, що вона може притягнути в будку улюблену іграшку. Занадто сильно збільшувати розміри зимових будок не можна – вихованцю важко буде зігрітися у великому «приміщенні».

Ширина лазу

Величина, а точніше – ширина цього отвору обчислюється, виходячи з об’єму грудної клітки тварини. Вам потрібно просто зробити виміри та додати до них 5 см.

Які розміри просторої будки для собаки

Якщо ви робите будку для цуценяти – воно буде рости, тому потрібно поцікавитися у ветеринара або в мережі, до яких розмірів собак виросте. Але не робіть лаз відразу великим – збільшуйте його зі зростанням собаки.

Висота визначається так само – потрібно виміряти зріст тварини у загривку і приплюсувати до цього числа 5 см.

Тип даху

Якщо ваше завдання – побудувати гарну будку для собаки, варто звернути увагу на форму даху. Він може бути:

  • Односхилий. Дуже просто монтується + є додатковим місцем для лежання. Такий дах – чудовий наглядовий пункт для допитливого вихованця. Схил повинен бути спрямований до задньої стінки для відведення води. Як побудувати гарну будку для собаки з односхилим дахом
  • Двосхилий. Такий дах виглядає ефектно та естетично, але на його спорудження потрібно більше сил та матеріалів. Проте отримане горище можна використовувати як «комору» для іграшок, мисок та інших собачих аксесуарів. Приклад великої будки з двосхилим дахом

Як збудувати будку своїми руками?

Як створюється собача будка своїми руками? Як і будь-яка саморобка – поетапно та за інструкцією. У яку ви, звичайно, можете вносити свої зміни, але краще кардинально не відходити від технологій, адже вони вивірені досвідченими кінологами.

Створення рами для днища

Перед тим, як побудувати будку для собаки, потрібно подбати про днище. У підлозі (днищі) не повинно бути щілин: не тільки з метою захисту від протягів, але і щоб кігті собаки не застрягали в отворах.

Створення рами для днища будки

Раму днища роблять зазвичай з 4-х брусків, шириною 5 см. По кутах в ній необхідно вертикально закріпити стійки, а їх розмір повинен бути згідно з вашими кресленнями – як підсумковий розмір готової будки. Зверху на каркас із брусків потрібно прикріпити лист товстої фанери або інший будівельний матеріал чи викласти підлогу з дошок, вагонки.

Як змайструвати основу для будки собаки

Утеплення дна

Якщо будка стане не лише літнім, а й зимовим житлом, потрібно подбати про «теплу підлогу» для тварини. Це може бути такий варіант:

  1. Прибити дошки днища зсередини, щоб зовні залишилася рамка із бруса.
  2. Перевернути будку вгору дном.
  3. Укласти шар руберойду.
  4. Потім постелити вибраний утеплювач.
  5. Зверху покрити ще одним шаром руберойду.
  6. Забити «сендвіч» дошкою.
  7. Рекомендується підняти утеплене дно від землі, зробивши «ніжки», висотою 10 см – можна додатково прибити брус відповідної товщини по периметру.

Виготовлення каркасу

Важливий етап створення будиночка для собаки своїми руками – збирання каркаса. До нього приступають після виготовлення щита (днища). Ось рекомендації досвідчених собачників по каркасу будки:

  1. Передбачте подвійні стіни (щоб їх можна було утеплити). Зовні можна використовувати вагонку, а всередині – звичайні дошки, але оброблені.
  2. Між шарами дошок можна простелити повсть. Якщо не вдасться знайти повсть, можна використовувати мінеральну вату або пінопласт. Виготовлення каркасу будки для собаки Яким матеріалом утеплити будку для собаки
  3. По нижньому торцю стін варто прибити товсту (близько 5 см) опорну дошку, яку додатково обробити смолою або оліфою.
  4. З’єднайте зручним способом три стінки між собою і прикріпіть до опорної рами, яка заздалегідь встановлена в підлозі. Правильне з'єднання стін у будці
  5. По периметру рекомендується прибити простий плінтус трикутного профілю.
  6. А до верхнього торця коробки варто прибити дошку, що заховає утеплювач. Монтаж рейок на даху будки для собаки

Далі можна приступити до виготовлення передньої стінки з лазом – схема будки для собаки передбачає збирання цієї частини перш, ніж ви приступите до даху.

Чи підходить будка вашому собаціСхема створення будки з двосхилим дахом

Збірка практично така ж, як і бічних стінок: 2 шари, усередині – утеплювач. Відмінність у тому, що обов’язково має бути лаз. Якщо з розмірами лазу ми визначилися вище, то висота порога вже не дуже залежить від породи і повинна бути близько 4-5 см від рівня внутрішньої підлоги (до 20 см від землі). Для маленьких собак можна зробити міні-поміст.

Як виглядає будка для собаки з помостом Сучасна будка з ганком для маленьких собак

Важливо зробити лаз зручним і безпечним, тому косяки та притолоку лазу потрібно дуже добре обробити – зрізати гострі кути, сучки. Все потрібно вишліфувати, а капелюшки цвяхів (шурупів) накрити спеціальними пробками.

На поріжок для зручності можна набити лінолеум – він захистить дерево від пазурів пса. Його доведеться міняти час від часу, але це простіше, ніж щороку переробляти поріг.

Також рекомендується трохи вище за верхню частину лазу прикріпити «фартух» з брезенту або іншого відповідного матеріалу. Його завдання – повністю закривати лаз і захищати тварину від опадів, спеки та холоду. Ширина фартуха має бути на пару см більше ніж ширина лазу.

Фартух над лазом у будці для собаки

Занадто широкий фартух застрягатиме в будці, а вузький – погано захищатиме.

Створення даху

Дах – одна з найвідповідальніших частин у будівництві вуличної будки. Потрібно вибрати односхилий або двосхилий варіант. Головне – пам’ятайте: дах не варто прибивати до конструкції. Він повинен сидіти досить щільно, але легко зніматися при необхідності. Навіщо? Щоб без проблем прибирати всередині. Можна використовувати покрівельні матеріали на власний розсуд – залізо, шифер, рештки черепиці або профнастилу від будівництва. Пам’ятайте, що головне завдання даху – захист від опадів.

Відкидний дах у будці для собаки Зовнішній вигляд зібраної будки для собак з дерева З яких матеріалів зробити дах будки для собаки Монтаж готового даху на дерев'яну будку

Оздоблення будки

Отже, проста будка для собаки своїми руками практично готова. Із зовнішнього боку її можна пофарбувати, а от усередині не варто.

На підлогу постеліть матрац із соломою – його потрібно періодично прати і міняти наповнювач. А для короткошерстих собак буде достатньо звичайної соломи без чохла (головне – не сіно). Солома – одна з найтепліших і найчистіших підстилок. Міняти її потрібно раз на тиждень. Плюс соломи в тому, що вона легко вичісується з хутра.

Проста будка з підкладкою із сіна для собаки своїми руками

Також за бажанням можна прикрасити будку – табличкою з ім’ям, ліхтариком на сонячній батареї і навіть повісити горщик з травою на стіну. Дайте волю вашій фантазії!

Красива будка з табличкою та підсвічуванням

Встановлення будки

Роботу зроблено – залишилося встановити будку. Пам’ятайте, що вона повинна стояти на лагах і не стикатися із землею. Навколо можна висадити траву (газон) і навіть побудувати паркан, щоб не садити тварину на ланцюг і дати їй можливість ходити, вийшовши з будиночка.

Догляд за собачою будкою

Тепер ви знаєте, як зробити собачу будку – залишилося тільки зрозуміти, як її правильно доглядати. Найголовніше правило догляду – прибирання має бути регулярним, не рідше, ніж раз на місяць. Відносно дезінфекції – її потрібно робити раз на сезон, а влітку щомісяця.

При прибиранні важливо видалити з будки кістки, які собака обов’язково притягне в «кімнату», недоїдки та різні «іграшки» на кшталт палиць та гілочок. Варто обробити всі поверхні всередині лізолом – він добре знищує паразитів. Також можна використовувати 3% розчин креоліну або формаліну.

Засоби для догляду за собачою будкою

Заборонено пускати тварину в будку, поки дезінфікуючий засіб повністю не висох.

Відео: собача будка своїми руками

Ви вже знаєте, як побудувати собачу будку теоретично – у вас є креслення та розміри, тому ви з легкістю збудуєте житло як для лабрадора, так і для алабаю. Також вам не завадять корисні відео, де ви побачите, як зробити собачу будку з підручних засобів і на що важливо звернути увагу при складанні каркаса.





Зробити будку для великого або маленького собаки своїми руками нескладно. Важливо – дослухатися рекомендацій кінологів та досвідчених заводчиків. Пам’ятайте такі моменти:

  • Підлога повинна бути піднята над землею, щоб уникнути гниття, і собака не мерзла взимку.
  • Дах повинен бути знімним.
  • Для зимових будок варто використовувати утеплювач.
  • Потрібно дотримуватися рекомендацій щодо розміру будки, виходячи з породи.
  • Лаз найкраще прикрити «фартухом».
  • На підлогу рекомендовано стелити солому або матрац із соломою.
  • Щомісячне прибирання будки – обов’язкове.

Тепер у вас є всі необхідні знання, щоб побудувати будку для собаки – швидко, просто, бюджетно та надійно.

Поділитися статтею:

Вікторія Шум
Вікторія Шум
Автор, Вікторія Шум Новий Дім
Читати схожі статті:
Як прибрати запах із пральної машини?
Побут
Як прибрати запах із пральної машини?
7
0
ТОП-10 найкращих електрогрилів 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих електрогрилів 2024 року
11
0
Як позбутися комарів у домашніх умовах?
Побут
Як позбутися комарів у домашніх умовах?
9
0
ТОП-5 найкращих вертикальних пилососів 2024 року
Побутова техніка
ТОП-5 найкращих вертикальних пилососів 2024 року
14
0
ТОП-10 найкращих кондиціонерів для дому 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих кондиціонерів для дому 2024 року
11930
85
Як правильно вибрати ролети на вікна?
Двері, вікна
Як правильно вибрати ролети на вікна?
15
0
ТОП-10 найкращих витяжок для кухні 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих витяжок для кухні 2024 року
43524
313
ТОП-10 найкращих духових шаф 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих духових шаф 2024 року
37055
266
ТОП-10 найкращих бойлерів 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих бойлерів 2024 року
29626
213
Як позбутися запаху з каналізації?
Каналізація
Як позбутися запаху з каналізації?
54
0
ТОП-10 найкращих сушильних машин 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих сушильних машин 2024 року
5104
35
ТОП-10 найкращих роботів-пилососів 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих роботів-пилососів 2024 року
30153
217
ТОП-10 найкращих кавомашин для дому 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих кавомашин для дому 2024 року
30990
222
ТОП-10 найкращих телевізорів 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих телевізорів 2024 року
29532
212
ТОП-10 найкращих холодильників 2024 року
Побутова техніка
ТОП-10 найкращих холодильників 2024 року
59129
425